Reklama
Reklama

Batorego: posprzątali boisko, radni zapłacili ze swoich diet

Boisko po sprzątaniu | fot. RO Piątkowo
Boisko po sprzątaniu | fot. RO Piątkowo

Boisko do piłki nożnej na osiedlu Batorego w tym tygodniu zostało posprzątane. W poniedziałek dotarły do nas zdjęcia od mieszkańców, na których widać mnóstwo śmieci zalegających na trawniku. Sprawę w swoje ręce wzięli osiedlowi radni, którzy za sprzątanie zapłacili... z własnych diet.

W poniedziałek wieczorem dotarły do nas zdjęcia z boiska na osiedlu Batorego. - Pełno porozbijanych butelek, śmieci... Wieczorem to miejsce schadzek studentów i młodzieży, którzy piją i zaśmiecają miejsce do zabaw dla dzieci... Prosimy jako mieszkańcy o jakąś reakcję - napisał do nas Karol.

Reakcję podjęli jednak sami osiedlowi radni z Piątkowa. Boisko zostało posprzątane we wtorek. - Niestety ale po zimie pojawiło się tutaj mnóstwo śmieci. Znaleziono tu nawet grill - mówi Krystyna Kaczmarek, przewodnicząca zarządu RO Piątkowo. - Ten teren jest pod naszą pieczą dlatego postanowiliśmy jak najszybciej go posprzątać. Mamy pieniądze na utrzymanie tego terenu, ale są to środki miejskie, których uruchomienie długo by trwało. Wyłożyliśmy więc pieniądze z naszych diet - tłumaczy.

Obecnie boisko jest czyste. Prawdopodobnie jesienią przejdzie metamorfozę. Ma tutaj powstać teren sportowy z prawdziwego zdarzenia. - Zabezpieczyliśmy 550 tysięcy złotych w tym roku na budowę boiska sportowego. Do końca kwietnia architekt ma nam przedstawić projekt i w maju chcemy ogłosić przetarg na wybór wykonawcy prac. Liczymy, że jesienią boisko będzie gotowe. Pojawi się tutaj płot, boisko ma być zamykane, a więc nie powinny się tutaj pojawiać śmieci.

W kolejnych latach przy boisku pojawią się kolejne miejsca do aktywnego odpoczynku. - Myślimy o siłowni zewnętrznej, placu zabaw i mniejszym boisku do gry w koszykówkę lub siatkówkę. Trzeba jednak mieć na to pieniądze - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro