Reklama

Parada Parowozów: 20 parowozów z całej Europy w Wolsztynie!

fot. archiwum
fot. archiwum

Już w najbliższy weekend w Wolsztynie odbędzie się jubileuszowa edycja Parady Parowozów. W imprezie każdego roku udział bierze około 25 tysięcy osób. W tegorocznej paradzie zaprezentuje się dwadzieścia parowozów z całej Europy. A to tylko jedna z atrakcji.

Przed nami długi majowy weekend, który dla niektórych może się przerodzić w tygodniowy odpoczynek od pracy. Ci, którzy nie wybierają się na odpoczynek w dalsze rejony kraju czy do innych państw mogą skorzystać z atrakcji w naszym województwie. Już w sobotę i niedzielę w Wolsztynie odbywać się będzie jubileuszowa edycja Parady Parowozów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- W tym roku do udziału w paradzie zaproszono ponad 20 parowozów. Organizatorzy liczą na zabytkowe maszyny m.in z Niemiec, Austrii, Czech, Węgier i Słowacji oraz oczywiście z Polski - informuje Mariusz Przybylski, rzecznik spółki PKP Cargo. Najstarszym parowozem, który weźmie udział w wydarzeniu będzie OI12-7 z 1912 roku, a najszybszym 18 201, który zgodnie z założeniami może się poruszać z maksymalną prędkością 180 km/h!

- Jedną z atrakcji parady będzie widowisko "Światło, Dźwięk i Para" w reżyserii Bolesława Pawicy, znanego reżysera filmów, widowisk i teledysków. Pokaz w aranżacji grupy artystycznej Mira Art oraz iluzjonisty Macieja Pola przedstawi parowozy w opowieści o miłości dwojga akrobatów, których uczucie narodziło się na początku XX wieku i przetrwało zawirowania historii - dodaje. Atrakcją ma być również kino 5D.

Program na sobotę:

13:15 - Oficjalne otwarcie XX Parady Parowozów
13:30 - Parada Parowozów
15:00 - Koncerty oraz konkursy familijne z udziałem m.in. Pana Japy
18:30 - Koncert Golec uOrkiestra
21:45 - Widowisko "Światło, Dźwięk Para"
22:30 - Dyskoteka - zagra Hirek Wrona

Z okazji parady przygotowano możliwość przejechania się pociągiem retro - jak za dawnych lat. Będą to składy specjalne - m.in. STEFAN, NIKODEM, RYSZARD oraz GRZEGORZ. Bilety można było nabyć drogą internetową i ich pula została już wyczerpana. - Ewentualnych zakupów biletów z puli zwróconej do sprzedaży z rezerwowanych, a nie opłaconych zamówień będzie można dokonać w naszym namiocie reklamowym na dworcu kolejowym w Wolsztynie w dniach 27 i 28 kwietnia - informuje TurKol.

Program na niedzielę:


10:00 - Zawody Maszynistów
12:00 - Pokazy Strongmanów
15:00 - Amatorskie Zawody Drużyn Drezynowych - w zawodach mogą wziąć udział drużyny trzyosobowe.

Już teraz zachęcamy do odbycia wirtualnej wycieczki po Parowozowni w Wolsztynie. Jest to możliwe dzięki usłudze Google Street View - wystarczy wejść na mapy Google i wyszukać Parowozownię Wolsztyn.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro