Reklama
Reklama

Stare Miasto: Wrocławska pięknieje. Są donice i ławki

fot. Adrian Potrawiak
fot. Adrian Potrawiak

Na ulicy Wrocławskiej, która od maja ubiegłego roku jest deptakiem, pojawiły się donice oraz ławki. Podobne elementy małej architektury trafią m.in. na ulice Żydowską i Podgórną. Zmiany zajdą także na skwerze u zbiegu ulic Rybaki i Strzałowej.

Już w lutym pisaliśmy, że prawdopodobnie w maju na ulicy Wrocławskiej pojawią się nowe elementy małej architektury. Mariusz Wiśniewski, radny PO i przewodniczący komisji rewitalizacji mówił nam, że ławki i zieleń pojawią się także na ulicach Żydowskiej i Taczaka. - Będzie już ciepło i przyjemnie, będzie więc można przysiąść na ławce na jednej z ulic. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu miasta, ale też Rada Osiedla Stare Miasto przeznacza fundusze na małą architekturę - wyjaśniał w lutym.

Choć w kalendarzu mamy jeszcze kwiecień, na ulicy Wrocławskiej już pojawiły się duże donice, a także ławki. W donicach zasadzona zostanie ozdobna roślinność. Podobnie będzie na ulicy Podgórnej. Przy niewielkich skwerach pojawią się ławki, na których będzie można przysiąść. Na Półwiejskiej do donic z jałowcami mają natomiast dołączyć nowe drzewka.

Zmiany zajdą również na skwerze u zbiegu ulic Rybaki i Strzałowej. - Powstanie skwer pozwalający odetchnąć mieszkańcom wśród drzew i krzewów. Nowe ławki, stół szachowy, stojaki rowerowe będą uzupełnieniem zieleni - zapowiadał w marcu Zarząd Dróg Miejskich.

To tylko część inwestycji zaplanowanych przez ZDM i rady osiedlowe, mających na celu upiększenie poznańskich ulic.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
52.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro