Reklama
Reklama

Pruscy żołnierze pojawili się na Półwiejskiej

fot. Krzysztof Kłoskowski

W nietypowy sposób trasę turystyczną na Forcie Va promowali członkowie Stowarzyszenia Kernwerk. W czwartek popołudniu pojawili się w pruskich mundurach na ulicy Półwiejskiej i wzywali poznaniaków do odbycia służby wojskowej.

Akcja związana jest z rozpoczęciem kolejnego sezonu turystycznego na Forcie Va. Rekonstruktorzy z Stowarzyszenia Kernwerk rozdawali na poznańskim deptaku ulotki wzywające do odbycia służby wojskowej, a w rzeczywistości zachęcające do zwiedzania Fortu Va na poznańskim Piątkowie.

Rozpoczęcie sezonu zbiega się z akcją "Poznań za pół ceny" - W nadchodzący weekendzie Fort Va bierze udział w akcji "Poznań za pół ceny". W związku z tym bilety będą w cenach 4 i 3 złote. Dodatkowymi atrakcjami poza przewodnikami w mundurach pruskich będą rekonstruktorzy z GRH "Die Freiwilligen", odtwarzający historycznych obrońców tego obiektu, a także wieczorna prelekcja na temat wyposażenia obu stron walczących w trakcie zdobywania Poznania w 1945 roku. Początek prelekcji zaplanowano na godzinę osiemnastą - informuje Krzysztof Kłoskowski z Stowarzyszenia Kernwerk.

Fort będzie można zwiedzać od 27 kwietnia w każdą sobotę, niedzielę i święta w godzinach 11.00, 12.30, 14.00, 15.30 i 17.00. Bilety kosztują 8 złotych (normalny) i 6 złotych (ulgowy). Fort Va zlokalizowany jest na osiedlu Chrobrego w pobliżu ulicy Lechickiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
32℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro