Reklama
Reklama

Pruscy żołnierze pojawili się na Półwiejskiej

fot. Krzysztof Kłoskowski
fot. Krzysztof Kłoskowski

W nietypowy sposób trasę turystyczną na Forcie Va promowali członkowie Stowarzyszenia Kernwerk. W czwartek popołudniu pojawili się w pruskich mundurach na ulicy Półwiejskiej i wzywali poznaniaków do odbycia służby wojskowej.

Akcja związana jest z rozpoczęciem kolejnego sezonu turystycznego na Forcie Va. Rekonstruktorzy z Stowarzyszenia Kernwerk rozdawali na poznańskim deptaku ulotki wzywające do odbycia służby wojskowej, a w rzeczywistości zachęcające do zwiedzania Fortu Va na poznańskim Piątkowie.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Rozpoczęcie sezonu zbiega się z akcją "Poznań za pół ceny" - W nadchodzący weekendzie Fort Va bierze udział w akcji "Poznań za pół ceny". W związku z tym bilety będą w cenach 4 i 3 złote. Dodatkowymi atrakcjami poza przewodnikami w mundurach pruskich będą rekonstruktorzy z GRH "Die Freiwilligen", odtwarzający historycznych obrońców tego obiektu, a także wieczorna prelekcja na temat wyposażenia obu stron walczących w trakcie zdobywania Poznania w 1945 roku. Początek prelekcji zaplanowano na godzinę osiemnastą - informuje Krzysztof Kłoskowski z Stowarzyszenia Kernwerk.

Fort będzie można zwiedzać od 27 kwietnia w każdą sobotę, niedzielę i święta w godzinach 11.00, 12.30, 14.00, 15.30 i 17.00. Bilety kosztują 8 złotych (normalny) i 6 złotych (ulgowy). Fort Va zlokalizowany jest na osiedlu Chrobrego w pobliżu ulicy Lechickiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro