Reklama

Oszukali ponad sto osób na aukcjach internetowych

fot. mickylynne/sxc.hu
fot. mickylynne/sxc.hu

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali cztery osoby, które zajmowały się oszustwami w internetowym serwisie aukcyjnym. Podejrzanym udało się wyłudzić blisko sto czterdzieści tysięcy złotych.

Sprawą od dwóch lat zajmowali się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą - Policjanci przejęli umorzone pojedyncze dochodzenia z komisariatów policji, do których zgłaszali się pokrzywdzeni. Poddano analizie wszystkie dostępne materiały i informacje. Podjęto także współpracę z działem bezpieczeństwa Allegro - poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Policjanci ustalili, że za oszustwami stoją cztery osoby, które przejmowały konta użytkowników serwisu Allegro - Wybierali sprzedawców o dużej renomie i z wieloma pozytywnymi komentarzami. Zmieniali potem numery telefonów podawane w profilach tych użytkowników i numery kont bankowych do płatności - wyjaśnia Borowiak. Na aukcje trafiały aparaty fotograficzne i telefony komórkowe - W tak zastawioną pułapkę dało się złapać sto dziesięć osób z całej Polski. Osoby te licytowały oferowane przedmioty, przelewały pieniądze na podane przez oszustów konta bankowe, a towaru nigdy nie otrzymywały - dodaje Borowiak. W ten sposób udało się oszustom wyłudzić blisko sto czterdzieści tysięcy złotych.

Zebrane materiały pozwoliły na zatrzymanie czterech osób, którym grozi kara nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro