Reklama
Reklama

Centrum: odmalowali kontrapasy

fot. Adrian Potrawiak
fot. Adrian Potrawiak

Jesienią w centrum Poznania, na terenie przygotowanym do wprowadzenia Strefy Tempo 30, pojawiły się kontrapasy. Jedną z ulic, na której wyznaczono pas dla rowerzystów jest ulica Kantaka. Już w styczniu oznakowania poziomego nie było tu jednak widać. Linie właśnie zostały odmalowane.

Strefa Tempo 30 w centrum Poznania wciąż czeka na "start", ale wszystko wskazuje na to, że oficjalnie zacznie działać w najbliższym czasie. Zarząd Dróg Miejskich do tej pory informował, że ostatnie prace jakie zostały tu do wykonania to odświeżenie oznakowania poziomego na jezdniach. Chodziło m.in. o kontrapasy na wybranych ulicach.

Oznakowanie poziome pojawiło się tutaj jesienią, ale już w styczniu linie były powycierane, a przez to niewidoczne. Nie było to bezpieczne dla rowerzystów - kierowcy mogli po prostu nie mieć świadomości, że może się tam pojawić rowerzysta i to jadący w przeciwnym kierunku.

ZDM zapewniał, że nowe oznakowanie poziome (nie tylko kontrapasów, ale też "standardowe" oznakowanie na poznańskich ulicach) pojawi się, gdy poprawią się warunki atmosferyczne. Pogoda dopisuje, a tym samym na wielu ulicach już pojawiły się świeże, białe linie. W czwartek odmalowano również kontrapas na ulicy Kantaka, a także linie wyznaczające trasę dla rowerów na chodniku przy ulicy 27 Grudnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
9.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro