Reklama

Poznań za pół ceny: gdzie będzie taniej?

Fort III - jedna z atrakcji biorących udział w akcji | fot. Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji
Fort III - jedna z atrakcji biorących udział w akcji | fot. Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji

Już w najbliższy weekend poznańskie restauracje, hotele, muzea, miejsca kulturalne i te, w których aktywnie można spędzać czas otwierają się na gości w cenach niższych niż zwykle. Co będzie można zobaczyć i z czego skorzystać taniej?

27 i 28 kwietnia to weekend, podczas którego odbywać się będzie kolejna edycja akcji "Poznań za pół ceny" organizowanej przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. W zeszłym roku wydarzenie pobiło wszelkie rekordy. Aż 150 punktów na mapie Poznania zaoferowało niższe ceny niż zwykle, a z promocji skorzystało 70 tysięcy osób.

I w tym roku organizatorzy liczą na duże zainteresowanie przygotowanymi dla gości atrakcjami. Przedstawiamy listę miejsc, do których warto się wybrać w najbliższy weekend.

Swoją promocyjną ofertą kuszą Termy Maltańskie. - Akcją promocyjną "Poznań za pół ceny" objęte są 1- i 2-godzinne bilety do Aquaparku, Basenów Sportowych oraz Świątyni Relaksu, a także opłata za przedłużenie pobytu w każdej z wybranych stref lub za zmianę strefy na droższą niż w zakupionym bilecie - wyjaśniają pracownicy aquaparku. - W dniach promocji wycofane są ze sprzedaży bilety 3-godzinne, całodniowe oraz grupowe - dodają.

W swoje progi w promocyjnych cenach zapraszają Nowe ZOO (bilety - 10 zł normalny oraz 5 złotych ulgowy), Palmiarnia Poznańska (normalny 3,5 zł i ulgowy 2,5 zł), Park Linowy Pyrland Park na Malcie (22 zł normalny i 17 zł ulgowy) i Letni Tor Saneczkowy na Malta Ski (od 4,5 zł za zjazd). Miłośnicy schronów i historycznych budynków będą mogli zwiedzić schron przeciwatomowy prezydenta Poznania (bilet ulgowy 1 zł, normalny 3 zł), fort VIIa przy ulicy Marcelińskiej (wejście bezpłatne), fort III w Nowym ZOO (bilety za 3 i 4 zł) oraz fort Va na os. Chrobrego w okolicy ulicy Lechickiej (bilety za 3 i 4 zł).

Bezpłatnie będzie można zwiedzić Salę Ziemi na MTP. Kilka złotych zapłacimy za wycieczki po Stadionie Miejskim (bilety od 2,5 do 7,5 zł) oraz Browarze Lecha (3 lub 6 zł za bilet). Na wiele wycieczek w weekend zapraszają poznańscy przewodnicy. Większość z nich jest bezpłatna.

Dla tych, którzy lubią jeść również mamy dobre informacje. Do akcji zgłosiło się kilkadziesiąt restauracji. Wśród nich są pizzerie, kawiarnie, restauracje oferujące dania kuchni włoskiej, meksykańskiej, hiszpańskiej, polskiej, japońskiej, europejskiej. Można też skorzystać z promocyjnej oferty Dark Restaurant, gdzie jedzenie podawane jest w ciemności.

W ofercie są również muzea. W podziemiach kościoła Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła można zobaczyć makiety dawnego Poznania (wstęp 10 zł). Bezpłatnie będzie można zwiedzić w sobotę wystawy m.in. Galerii Malarstwa i Rzeźby, Muzeum Archeologicznego oraz Muzeum Instrumentów Muzycznych. Za wstęp w niedzielę do tych miejsc trzeba będzie zapłacić kilka złotych. Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli zaprasza w promocyjnej cenie 3 złote za osobę.

Mniej niż zwykle w weekend zapłacimy za spektakle w Teatrze Nowym oraz w Teatrze Wielkim. Na swoje prezentacje zaprasza też Stowarzyszenie Artystyczne Usta Usta.

Dla osób spoza Poznania interesująca będzie oferta hotelowa. Promocje przygotowały m.in. hotele czterogwiazdkowe: Sheraton, Don Prestige Residence, IBB Andersia Hotel, Green Hotel czy Platinum Palace Residence. Niższe ceny oferują także obiekty trzygwiazdkowe oraz hostele.

Pełną listę partnerów akcji i szczegóły można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro