Reklama
Reklama

Kryształowy Ekran dla Błażeja Wandtke za "Tajemnice Poznania"

We wtorek w Toruniu odbyło się rozdanie nagród w X Edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych "TO NAS DOTYCZY" organizowanego przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej. Kryształowy Ekran trafił w ręce Błażeja Wandtke za program "Tajemnice Poznania".

Jury konkursu "To nas dotyczy" po raz kolejny nagrodziło Błażeja Wandtke za program "Tajemnice Poznania". To już czwarty Kryształowy Ekran w kolekcji dziennikarza Telewizji WTK. Program Wandtke nagrodzono w kategorii "Moja Mała Ojczyzna".

- Wysłałem na konkurs dwa odcinki programu - "Włamanie" i "Śmierć studenta" - mówi Błażej Wandtke. - Pierwszy opowiada o absolutnie nieznanym epizodzie z czasów okupacji, kiedy ktoś okradł magazyn faszystowskich złodziei dzieł sztuki. Teraz te obrazy zaczynają się pojawiać na rynku antykwarycznym w Polsce. Drugi odcinek to opowieść o bardzo głośnej w okresie międzywojennym sprawie zabójstwa studenta, oficera rezerwy, który publicznie nazywał żołnierzy pułku ułanów koniokradami. Zabójstwa dokonano na oczach wielu świadków - dodaje.

- Bardzo się cieszę z nagrody. Gratuluję konkurentom. Wydawałoby się, że wszystkie najciekawsze elementy historii Poznania już pokazaliśmy, bo powstało już ponad 40 odcinków programu. Z miesiąca na miesiąc okazuje się jednak, że cały czas można odkryć nowe tajemnice naszego miasta - kończy.

Telewizja WTK w ubiegłym roku otrzymała w tym samym konkursie nagrodę "Honorowy Kryształowy Ekran". Nagroda ta - zgodnie z założeniami - przyznawana jest za całokształt dotychczasowych osiągnięć oraz wkładu telewizji lokalnej i nadawanego programu w rozwój i promocję środowiska lokalnego i regionu.

Zobacz "Tajemnice Poznania" Błażeja Wandtke:

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro