Reklama
Reklama

Remontują balkony, wspinają się po barierkach bez zabezpieczenia: "pełna kaskaderka"

fot. czytelnik
fot. czytelnik

W bloku przy ulicy Lazurowej 14 w Poznaniu prowadzone są prace związane z remontem balkonów. Pracownicy firmy wykonującej roboty mają do dyspozycji rusztowanie, ale... jest odrobinę za krótkie. Na wyższe kondygnacje dostają się więc wspinając się po barierkach, bez zabezpieczenia.

Na naszym portalu wielokrotnie pisaliśmy o pracach na wysokościach odbywających się bez zabezpieczenia i o tym, jak bardzo są niebezpieczne. Niestety, ale opisywaliśmy też tragiczne wypadki - upadki z wysokości. Mimo to wciąż są osoby, które mają problemy z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa.

- 22 kwietnia natknąłem się na takie niebezpieczne zachowania w wykonaniu pracowników przeprowadzających remont balkonów przy ulicy Lazurowej 14 w Poznaniu - pisze nasz czytelnik. - Mieli wybudowane rusztowanie, które okazało się trochę za krótkie, a w związku z tym że Polak potrafi to wybrali się na niebezpieczną wspinaczkę po balustradach bez żadnych zabezpieczeń jedyne co ich chroniło to rękawice, ale to chyba tylko przed odciskami - dodaje.

Nasz czytelnik rozmawiał nawet z jednym z pracowników, prawdopodobnie kierownikiem robót. Usłyszał, że "pracownicy nie lubią pracować w szelkach i dlatego pracują bez nich". - Pełna KASKADERKA zapewne nawet bez jakiejkolwiek umowy. Pracodawca powinien zostać solidnie ukarany przez odpowiednie instytucje zanim ktoś straci życie - kończy.

- Każdy może zgłosić takie zajście nie tylko do Państwowej Inspekcji Pracy, ale też do Nadzoru Budowlanego, czy do Straży Miejskiej - mówi Jacek Strzyżewski z Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu. - Można to robić telefonicznie (61 85 99 001), listownie, czy mailowo ([email protected]). Dyżurni inspektorzy po odebraniu zgłoszenia zajmą się sprawą.

Oczywiście przekazaliśmy materiały od naszego czytelnika strażnikom miejskim oraz PIP. Strzyżewski zapewnia, że inspektorzy przyjrzą się zgłoszeniu. - Kontrola z naszej strony, czy reakcja służb doprowadzą do poprawienia się warunków na danej budowie. Dzięki temu nie dojdzie tam do tragedii - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro