Reklama

Nowe ZOO: kolejne narodziny! Tym razem samiczka wielbłąda

fot. Nowe ZOO
fot. Nowe ZOO

Tydzień temu pisaliśmy o Gracji - samiczce osła domowego, które urodziła się w Nowym ZOO na początku kwietnia. To nie koniec narodzin w poznańskim ogrodzie zoologicznym. W czwartek na świat przyszła Zinara, samiczka wielbłąda dwugarbnego.

Gracja, samiczka osła domowego, urodziła się w Nowym ZOO 7 kwietnia. Już tydzień temu pisaliśmy o jej pięknych rzęsach (tutaj). Cztery dni później na świat przyszła Zinara - samiczka wielbłąda dwugarbnego. - Jest to pierwsza córka Wanilii, przedtem samica ta urodziła kolejno trzy samce. Dumnym tatą jest oczywiście samiec - Mustafa - wyjaśniają pracownicy ZOO.

Co ciekawe, Zinara urodziła się nocą lub bardzo wcześnie rano i gdy opiekun wielbłądów przyszedł do podopiecznych... mała już wędrowała z mamą i piła mleko. - Wanilia jest bardzo opiekuńcza, nie pozwala małej za długo leżeć, "zmusza" ją aby wstała i co chwilę piła mleko - dodają.

Pierwszy dzień z życia Zinary (nagranie przygotowane przez pracowników ZOO):

Bilet wstępu do Nowego ZOO w dni powszednie kosztuje 15 złotych (ulgowy 8 złotych), a w dni wolne i święta 20 złotych (10 złotych ulgowy).

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
40.73 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro