Reklama
Reklama

Dworcowa i Zachodnia: utrudnienia dla kierowców!

W poniedziałek na placu przy budynkach dworców PKP rozpoczęły się prace związane z budową nowego przejścia dla pieszych. Utrudnienia czekają na kierowców także na ulicy Zachodniej przy Dworcu Zachodnim.

Nowe przejście dla pieszych na placu przy dworcach PKP ma ułatwić życie pieszym, którzy udają się do nowego budynku Poznania Głównego. Prace ruszyły w poniedziałek. - Wiąże się to z koniecznością prac brukarskich, obniżeniem krawężników - mówi Dorota Wesołowska z Zarządu Dróg Miejskich. Zniknie stąd również kilka miejsc postojowych dla samochodów.

- Prace będą prowadzone pod ruchem, niemniej jednak prosimy kierowców, aby bacznie zwracali uwagę na istniejące oznakowanie - dodaje. Inwestycja ma się zakończyć do 30 kwietnia.

Nie są to jednak jedyne utrudnienia dla kierowców w rejonie dworców. Utrudnienia pojawiły się także w pobliżu Dworca Zachodniego. Zamknięto ulicę Zachodnią, która będzie przebudowywana w ramach inwestycji polegającej na przedłużeniu trasy PST. - Tam realizujemy roboty związane z budową przyłącza wodociągowego do hali peronowej na dawnym peronie siódmym - mówi Maciej Bulski z Infrastruktury EURO Poznań 2012. - Wykonujemy tu także prace związane w przebudową chodnika - dodaje. Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro