Reklama
Reklama

Zamienią podwórka w zielone ogrody

W ramach akcji Odmień swoje podwórko, lokatorzy śródmiejskich kamienic wezmą się za swoje otoczenie. Pieniądze da rada osiedla Stare Miasto, pomoże miasto, ale prace własnoręcznie wykonają poznaniacy.

Na początku kwietnia pisaliśmy o inicjatywie Generator Malta, której celem jest zbudowanie sześciu ogrodów w różnych dzielnicach miasta - W każdym z ogródków odbyły się już co najmniej cztery spotkania z mieszkańcami. Projektanci mają już dość dużo informacji, które pomogą przy projektowaniu - mówi Karolina Dzielak z Generatora Malta.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Od pewnego czasu działa akcja "Odmień swoje podwórko" - Wszyscy są zadowoleni, wszyscy mają pięknie. Zupełnie inaczej się mieszka jak jest ładnie, jest zielono - mówi Tadeusz Bagadziński z wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Staszica. Do tej pory nowe oblicze zyskało pięć podwórek na Jeżycach, a w całym mieście niemal trzydzieści. W akcji brało udział około dwustu mieszkańców - Dzięki tym działaniom staramy się wzmocnić więź mieszkańców. Mówimy o podwórkach, a tak naprawdę głównym celem są mieszkańcy. Przede wszystkim chodzi o zintegrowanie mieszkańców - mówi Tomasz Kayser, z-ca prezydenta miasta.

Kolejna edycja programu ruszy na Starym Mieście. Rada Osiedla przeznaczy na staromiejskie podwórka dwadzieścia siedem, a miasto dziesięć tysięcy złotych - Każdy mieszkaniec potrzebuje kawałka zieleni dla siebie - podsumowuje Jan Zujewicz z Rady Osiedla Stare Miasto. Wszystkie osoby, które chciałyby zaangażować się w zmienianie swojej okolicy, powinny kontaktować się z Oddziałem Rewitalizacji w Biurze Koordynacji Projektów Urzędu Miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
56.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro