Reklama
Reklama

Taksówką po Poznaniu: którą wybrać, by zapłacić najmniej?

Którą taksówkę zamówić, by dojechać do celu i nie przepłacić? To właśnie cena jest najważniejsza w przypadku tego typu transportu. Zobacz, którą taksówką najbardziej opłaca się podróżować.

Aby porównać koszty podróży taksówkami po Poznaniu wybraliśmy popularną trasę - pomiędzy dworcem PKP (plac Dworcowy) a lotniskiem Ławica. Normalnie, nie biorąc pod uwagę remontu Kaponiery, odległość między obiektami to około 7,5 km.

Opcje są dwie - wybieramy jedną z taksówek stojących na postoju przy dworcu lub zamawiamy taksówkę telefonicznie. W pierwszym wariancie (zakładamy, że nie jesteśmy stałym klientem i jest to dzień powszedni) zwycięża Radio Taxi Zrzeszenie Transportu Prywatnego Poznań - koszt przejazdu wraz z opłatą początkową to 21,7 zł. O kilkadziesiąt groszy więcej zapłacimy w taksówkach Radio Taxi Poznańskie Stowarzyszenie Taksówkarzy oraz EB Radio Taxi.

Biorąc pod uwagę drugą opcję, czyli zamawiamy taksówkę telefonicznie, często możemy skorzystać z promocji. Nie będąc stałym klientem z promocji skorzystamy np. w EB Radio zyskując 20% upustu. Wówczas za podróż z dworca na Ławicę zapłacimy około 18 złotych. Korzystniej wypadają też oferty m.in. Hallo Taxi (również 20% zniżki) czy Radio Taxi Club Poznań (10% zniżki) oraz Multi Taxi Poznań (10% zniżki).

Oczywiście w nocy i święta za przejazd zapłacimy kilka złotych więcej. W najdroższym przypadku będzie to blisko 35 złotych. Szczegółowy wykaz opłat za przejazd taksówkami w Poznaniu można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro