Reklama

Fontanna przy Uniwersytecie Ekonomicznym wciąż ze szczelinami

fot. Nishio Poznań
fot. Nishio Poznań

W czerwcu ubiegłego roku oficjalnie otwarto wyremontowany skwer u zbiegu ulicy Towarowej i al. Niepodległości z odnowioną fontanną. Rozruch wodotrysku odbywał się już w połowie maja. Po kilkunastu dniach cembrowina zaczęła przeciekać. Obecnie nie jest wypełniona wodą, ale szczeliny nie zniknęły.

Odnowioną fontannę uruchomiono w połowie maja 2012 roku. Początkowo nie sprawiała żadnych problemów - wszystko działało tak jak powinno. Tuż przed EURO 2012 woda zaczęła się jednak sączyć z łączeń pomiędzy zabytkowym kamieniem tworzącym cembrowinę. Gdy w czerwcu rozmawialiśmy z Zarządem Zieleni Miejskiej zapowiadano, że wodotrysk zostanie naprawiony po EURO.

Sprawę skontrolowaliśmy we wrześniu - żadnych prac nie wykonano. Mamy kwiecień, a w cembrowinie wciąż znajdują się szczeliny. - Prowadzimy rozmowy z wykonawcą prac na temat uszczelnienia cembrowiny - zapewnia Małgorzata Sobieszczyk z Zarządu Zieleni Miejskiej. - Został on zobowiązany do tego, by szczeliny usunąć oczywiście w odpowiedni sposób. Mamy zastrzeżenia dotyczące prac konserwatorskich. Kamień, z którego wykonana jest fontanna jest bardzo stary, wymaga specjalnych materiałów uszczelniających.

Prace mają być wykonane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. - Teraz takie występują i liczymy, że szczeliny znikną w najbliższych dniach - kończy Sobieszczyk.

Poznańskie fontanny będące pod pieczą Zarządu Zieleni Miejskiej (m.in. przy Operze) prawdopodobnie zaczną działać na długi weekend majowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro