Wybierz najlepszego piłkarza Lecha w meczu z Zagłębiem Lubin

Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin 3:1 | fot. Tomasz Szwajkowski

Lech Poznań wygrał na własnym stadionie z KGHM Zagłębie Lubin 3:1, a redakcja Epoznan.pl wraz z Telewizją WTK oceniła podopiecznych Mariusza Rumaka i zachęca do wybrania najlepszego piłkarza Kolejorza w meczu z Zagłębiem.

Podopieczni Mariusza Rumaka w niedzielny wieczór pokonali na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej zespół KGHM Zagłębie Lubin 3:1 i po raz pierwszy od października 2010 roku zdołali wygrać mecz choć pierwsi stracili bramkę. - Jesteśmy w dobrej formie, to prawda. Strata gola tak szybko to scenariusz, który nas już wcześniej dotykał. Ale ten zespół rośnie mentalnie, nie było już po straconej bramce spuszczania głowy przez piłkarzy - mówił na konferencji prasowej po meczu trener Rumak. Lechici po 23. kolejce ekstraklasy zwiększyli swoją przewagę nad trzecim Śląskiem Wrocław do 11 punktów, ale nadal tracą do Legii Warszawa 4 punkty.

Oto oceny podopiecznych Mariusza Rumaka za występ w meczu z Zagłębiem (1-10):

Jasmin Burić - 4

Na początku spotkania popełnił fatalny błąd, po którym padła bramka dla Zagłębia. Obronił dwa celne strzały gości.

Kebba Ceesay - 6

Skuteczny w obronie i groźny w wielu akcjach ofensywnych Lecha. Po jego dośrodkowaniach ze skrzydła bliscy zdobycia gola byli: Bartosz Ślusarski, Vojo Ubiparip, Łukasz Trałka. Zdarzały mu się złe podania.

Marcin Kamiński - 6

Bardzo dobry występ w linii obrony. Skutecznie wybijał dośrodkowania gości ze skrzydłą.

Ivan Djurdjević - 6

Serb potwierdził, że jest znakomitym zmiennikiem dla kolegów z obrony. O swoim wejściu na murawę od pierwszych minut dowiedział się w południe i nie zawiódł.

Hubert Wołąkiewicz - 5

Tym razem musiał zagrać na skrzydle i zaliczył poprawny występ.

Łukasz Trałka - 5

Poprawny występ pomocnika, który bardziej widoczny był w obronie.

Rafał Murawski - 7

Forma reprezentanta Polski z meczu na mecz jest lepsza. Był bardzo widoczny w ataku i popisał się piękną asystą przy bramce Gergo Lovrencsicsa.

Gergo Lovrencsics - 8

Bardzo aktywny, a w 17. minucie wykorzystał idealne podanie Rafała Murawskiego i zdobył bramkę. Walczył o każdą piłkę.

Kasper Hamalainen - 8

Zaliczył znakomity występ w pierwszej połowie i zdobył piękną bramkę. Mniej widoczny w drugiej połowie. Opuścił murawę w 77. minucie.

Vojo Ubiparip - 5

Starał się pokazać trenerowi z jak najlepszej strony, ale znów nie strzelił bramki.

Bartosz Ślusarski - 5

Zaliczył asystę przy bramce Kaspera Hamalainena, ale to był słaby występ walczącego o koronę króla strzelców napastnika Lecha.

Mateusz Możdżeń - 5

Młody piłkarz Lecha nadal szuka formy, a jego wejście było raczej osłabieniem. Zaliczył asystę przy bramce Piotra Reissa.

Łukasz Teodorczyk - 4

Pojawił się na murawie w 59. minucie, ale z meczu na mecz prezentuje się coraz gorzej.

Piotr Reiss - 8

Jego wejście dobrze wpłynęło na zespół. W 87. minucie popisał się pewnym uderzeniem z linii pola karnego i była to jego 109. bramka w Lechu na boiskach ekstraklasy.