Reklama
Reklama

Poranna awaria na Fredry: urwana przekładnia w tramwaju

Przez ponad pół godziny nie kursowały tramwaje ulicą Fredry w kierunku Mostu Teatralnego. O 4.57 w tramwaju linii nr 17 urwała się przekładnia. Skomplikowana usterka spowodowała spore utrudnienia m.in. dla pasażerów poruszających się PST - nie dojeżdżały tu tramwaje od strony centrum.

- Do zdarzenia doszło o godzinie 4.57 - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. - Tramwaj linii nr 17 jechał ulicą Fredry w kierunku Mostu Teatralnego. W pobliżu skrzyżowania Fredry i Al. Niepodległości urwała się w nim przekładnia. To poważna usterka, której nie da się usunąć w pięć minut - tłumaczy.

Na miejscu trzeba było podnieść tramwaj, a następnie jak najszybciej usunąć awarię. - W tym czasie występowały spore utrudnienia w ruchu tramwajowym. Pojazdy nie dojeżdżały od centrum w kierunku Mostu Teatralnego, nie jechały też na trasę PST właśnie od strony centrum - dodaje.

O godzinie 5.33 ruch tramwajowy na Fredry udało się wznowić. - Obecnie jedziemy bez większych kłopotów. Na szczęście na Dąbrowskiego prace remontowe się zakończyły i tramwaje wróciły na tę trasę - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro