Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
14 5
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
14°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
14°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
21°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznań za pół ceny” już za tydzień!

j
niedziela, 21.04.2013 r.
godz. 20.55
j | niedziela, 21.04.2013 r., godz. 20.55
Poznań za pół ceny” już za tydzień!
fot. www.poznan.pl

Już po raz szósty zorganizowana zostanie akcja "Poznań za pół ceny". Osoby, które odwiedzą Poznań w dniach 27 i 28 kwietnia mogą liczyć na 50% rabat u wszystkich partnerów akcji.

Akcja organizowana jest od 2008 roku przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. Ubiegłoroczna akcja była rekordowa pod względem ilości partnerów oraz atrakcji turystycznych. W akcji wzięło udział 150 partnerów miedzy innymi hotele, restauracje i muzea. Obsłużono ponad 70 tys. osób. Między innymi dzięki tej akcji miasto zwyciężyło w rankingu Fundacji Best Place. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnych wyników.

Akcja cieszy się coraz większą popularnością. Żyjemy w takim szalonym tempie i często nie korzystamy z atrakcji, które mamy na wyciągniecie ręki. Potrzebujemy do tego impulsu i ta obniżka jest właśnie takim impulsem – mówi Jakub Pindych, Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

W tym roku wśród partnerów znajdą się restauracje, hotele, teatry kina muzea i nie tylko. Jak informuje Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna - w 2013 roku będzie to między innymi tajny schron przeciwatomowy prezydenta Poznania, zbudowany na przełomie lat 50-tych i 60-tych. Odtajniono go kilka lat temu, do dziś zachowało się jego pełne wyposażenie. Z drugiej strony nie lada gratka czeka miłośników nowoczesnych wnętrz. Dla zwiedzających udostępniono także najnowocześniejszą w Polsce salę konferencyjną - Salę Ziemi w zmodernizowanym pawilonie 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na nudę nie będą narzekać miłośnicy fortyfikacji. Po raz kolejny do zwiedzania jest przygotowywany jeden z 18 fortów XIX-wiecznej twierdzy fortowej, po którym oprowadzać będą przewodnicy przebrani w historyczne mundury, a na miejscu powstanie prawdziwy obóz wojskowy. Tym razem będzie to Fort VIIa, który będzie można obejrzeć po raz ostatni, bo już wkrótce powstanie tu biurowiec. Niesłabnąca popularnością cieszą się także wycieczki po Zamku Cesarskim, Farze, Traktem Królewsko-Cesarskim i wiele, wiele innych pomysłów na turystyczne odkrywanie Poznania.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji można znaleźć tutaj, jednak należy zaznaczyć, że lista partnerów akcji jeszcze nie jest zamknięta i codziennie ich przybywa.