Grunwald przegrał z KPR Legionowo

WKS Grunwald Poznań - KPR Legionowo 24:36 | fot. Elżbieta Skowron

Pierwszoligowi szczypiorniści Grunwaldu Poznań przegrali we własnej hali z KPR Legionowo 24:36 i nadal znajdują się w strefie spadkowej.

Początek spotkania był wyrównany, ale w 8. minucie szczypiorniści z Legionowa zdobyli 4 bramki z rzędu i wyszli prowadzenie 9:3. Od tego momentu goście prowadzili już do końca spotkania i z każdą minutą powiększali swoją przewagę bramkową, aby ostatecznie wygrać 36:24. Walczący o utrzymanie Grunwald w najbliższym czasie rozegra dwa ważne mecze: 27 kwietnia na wyjeździe z SMS ZPRP Gdańsk i 4 maja we własnej hali z WKS Grunwald z Vetrex Sokół Kościerzyna. Poznaniacy muszą zdobyć w tych pojedynkach minimalnie 4 punkty jeśli myślą o występach za rok na zapleczu SuperLigi.

WKS Grunwald Poznań - KPR Legionowo 24:36 (8:20)

Grunwald: Gebler, Kulczyński, Pietrowski - Guraj 2, Wachowiak, Koligat, Przybylski 6, Fogler 5, Adamczak 3, Tomiak, Żak 5, Kurek, Koch, Dutkiewicz 3

KPR: Rybicki, Szałkucki - Albin 2, Olęcki 2, Zasikowski 4, Suliński, Kasprzak 5, Troński, Szmulik 2, Lisicki 3, Filipecki, Ciok 4, Milewski 2, Kolczyński 2, Wiak 10