Reklama
Reklama

Polanka: będzie wspólny szyld zamiast reklamowego chaosu?

W czwartek na osiedlu Polanka odbyło się spotkanie architektów, Zarządu Transportu Miejskiego i przedsiębiorców. Debatowano nad tym, jak zmienić reklamowy chaos przy przystanku tramwajowym w estetyczne miejsce. Jest światełko w tunelu.

O sprawie reklam umieszczonych nielegalnie w trawniku przy przystanku tramwajowym na osiedlu Polanka pisaliśmy już w połowie marca. Anita Krzyżaniak, autorka profilu Hello Polanka na Facebooku, chciała walczyć z reklamowym chaosem, ale jak się okazało... nie tylko na reklamowym problemie się skończyło. Jeden z właścicieli reklam, wówczas strażnik miejski, odpowiedział na jej pytania w obraźliwy sposób (więcej piszemy tutaj).

W czwartek na Polance odbyło się spotkanie, podczas którego dyskutowano nad tym, jak zmienić skwer przy przystanku. Miałby się tutaj pojawić jeden wspólny szyld. - Część reklamodawców jest oczywiście chętna, by się przenieść na ten szyld. Ale inna część unika odpowiedzi - tłumaczy Anita Krzyżaniak.

W spotkaniu udział wzięli również przedsiębiorcy, którzy chcą się przyłączyć do inicjatywy. Było ich dwóch. - Muszą być inicjatorzy. Pewnie dwie, trzy osoby się zgodzą, a później pewnie więcej osób do nas dołączy - mówi Łukasz Budny ze Studia Urody Styliści.

Terenem, na którym znajdują się reklamy administruje Zarząd Transportu Miejskiego. Jak przyznała przedstawicielka zarządu, niektórzy reklamodawcy nie chcą legalizować swoich szyldów. Wolą płacić kary umowne.

Maciej Derak, kierownik osiedla Polanka tłumaczy, że sami mieszkańcy mogą wpływać na to, jak wyglądają reklamy w ich otoczeniu. - Aby postawić reklamę na terenie wspólnoty jest wymagana zgoda wspólnoty w formie uchwały - zauważa.

Jeśli uda się uporządkować skwer na Polance, może to być przykład dla całego miasta. A takich miejsc w Poznaniu jest znacznie więcej. - Stan prawny niektórych miejsc jest nieznany. Te tereny są zaniedbane i ogólny odbiór osiedla jest znacznie gorszy - wyjaśnia Adam Beim, architekt.

ZTM ma w najbliższym czasie ogłosić konkurs na wykonanie i zaprojektowanie wspólnego szyldu, który stanie na skwerze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
44.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro