Reklama
Reklama

Garbary: trwa odtwarzanie ulicy, są utrudnienia

fot. Gabryś
fot. Gabryś

W środę na ulicy Garbary, w pobliżu Starej Rzeźni, doszło do poważnej awarii wodociągowej. Dwa pęknięcia w rurze spowodowały, że na ulicy pojawił się rwący potok wody. Doszło do uszkodzenia jezdni. Choć awarię udało się usunąć już w środę wieczorem, również w czwartek trzeba się tutaj liczyć z utrudnieniami.

Do awarii wodociągowej na Garbarach doszło w środę po godzinie 10.00. Ze względu na duże ilości wody wydobywające się z rury oraz oberwaną jezdnię zdecydowano się na zamknięcie fragmentu ulicy pomiędzy ulicami Północną i Grochowe Łąki. Objazdami musieli się poruszać kierowcy, w tym autobusy MPK.

Około godziny 13.00 przywrócono tu ruch samochodów - po jednym pasie ruchu auta jeździły w dwóch kierunkach. - Awaria została usunięta około godziny 17.00. Wymieniono 4,5 metra uszkodzonego rurociągu (były 2 pęknięcia - przyczyna: zużycie materiału). Po godzinie 21 zakończyły się roboty przy zasypywaniu wykopu - tłumaczyła w środę Dorota Wiśniewska z Aquanetu.

Od rana w czwartek kierowcy mogą się poruszać po ulicy Garbary. Muszą się jednak liczyć z utrudnieniami. Nad odtworzeniem uszkodzonego fragmentu nawierzchni jezdni pracują tu drogowcy, przez co zwężono ulicę. Samochody jadące w kierunku Cytadeli nie mają większych problemów. Gorzej jest z samochodami udającymi się od Cytadeli w kierunku centrum Poznania.

Aktualna sytuacja na naszej mapie korków tutaj.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro