Reklama
Reklama

Walczą o nienarodzone dzieci, przejdą w "Marszu dla Życia"

Ubiegłoroczny Marsz dla Życia | fot. Sebastian Czopik
Ubiegłoroczny Marsz dla Życia | fot. Sebastian Czopik

Już w niedzielę po Poznaniu przejdzie kolejny "Marsz dla Życia". Tym razem hasłem przewodnim marszu jest "Jeden z nas". Uczestnicy marszu chcą bronić prawa do życia nienarodzonych dzieci. W ubiegłym roku w wydarzeniu uczestniczyło 1000 osób.

Marsze dla Życia są organizowane w Poznaniu od kilku lat. Jak podkreślają organizatorzy, jest kilka powodów tego, że wychodzą na ulice. Robią to "by upominać się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić - dzieci przed urodzeniem, które można w Polsce pozbawiać życia ze względu na ich niepełnosprawność bądź okoliczności poczęcia, by promować modlitwę Dzieła Duchowej Adopcji Dzieci Poczętych oraz by zwracać uwagę opinii publicznej i władz na sytuację rodziny".

Uczestnicy marszu w dotychczasowych wydarzeniach tego typu maszerowali w milczeniu i bez transparentów. Dwa banery pojawiały się tylko na czele - jeden z napisem marsz dla życia, a drugi ze zdjęciem 5-miesięcznego dziecka w łonie matki. Tym razem ma być jednak inaczej. - Tegoroczny Marsz będzie miał zdecydowanie wesołą oprawę. Będą koncerty, atrakcje dla dzieci, a uczestnicy wydarzenia przemaszerują niosąc liczne kolorowe transparenty z hasłami nawołującymi do ochrony życia - tłumaczy Magdalena Szymczak, rzeczniczka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Marsz wyruszy w niedzielę, 14 kwietnia, o godzinie 17.00 z placu Wolności al. Marcinkowskiego, a następnie Solną, Estkowskiego, przez most Chrobrego do Katedry Poznańskiej. O godzinie 18.00 odbędzie się tutaj msza święta. Wcześniej, bo już o 15.30 na placu Wolności koncertować będą Arka Noego oraz Pinokio Brothers.

W ubiegłym roku w marszu uczestniczyło 1000 osób. W ramach przygotowań do tegorocznej edycji wydarzenia organizatorzy rozpoczęli akcję Pieluszka dla Maluszka. - Zbiórka pieluszek dla dzieci ma na celu wsparcie samotnych matek m.in. z Domu Samotnej Matki w Kiekrzu, domów dziecka oraz rodzin wychowujących małe dzieci w ich trudnej codzienności oraz ukazanie, że obrońcy życia, poza głoszeniem szczytnych idei, są gotowi otaczać życie opieką - wyjaśnia Magdalena Szymczak.

Szczegóły na temat akcji można znaleźć tutaj. Dary mają być przekazane potrzebującym 26 maja, a więc w Dniu Matki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro