Lech wygrał z Lechią Gdańsk 4:2

Lech Poznań wygrał spotkanie 21. kolejki ekstraklasy z Lechią Gdańsk 4:2. Bramki dla Lecha zdobyli: Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz, Gergo Lovrencsics i Bartosz Ślusarski.

Podopieczni Mariusza Rumaka już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy spotkania z Lechią Gdańsk. Oddali w tej części meczu aż 16 strzałów, z których 3 zakończyły się zdobyciem bramki, a rywal nie stworzył groźnych sytuacji. Pierwsza bramka padła w 4. minucie, po rozegraniu rzutu rożnego przez Gergo Lovrencsicsa. Piłka trafiła na głowę Łukasza Teodorczyka, który skierował ją w kierunku Marcina Kamińskiego, a ten pewnym uderzeniem pokonał Michała Buchalika.

Lechici w kolejnych minutach zdecydowanie przeważyli, ale kolejna bramka padła z rzutu karnego. Rafał Murawski został faulowany w polu karnym przez bramkarza, a do piłki podszedł Hubert Wołąkiewicz i zdobył bramkę. Chwilę później strzałem zza linii pola karnego Buchalika pokonał Gergo Lovrencsics i do końca połowy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Lech starał się kontrolować przebieg wydarzeń i zadać rywalowi nokautujący cios. Dobrą okazję zmarnował w 63. minucie Bartosz Ślusarki, który otrzymał idealne dośrodkowanie od Kebba Ceesaya. Piłka po jego strzale głową trafiła w słupek.

Natomiast Lechia nie mając już nic do stracenia zaczęła być coraz groźniejsza. Sygnał do odrabiania strat dał Piotr Wiśiewski, który zdobył kontaktową bramkę w 70. minucie. Następnie Adam Duda przegrał pojedynek sam na sam z Buriciem. Lech odpowiedział ładną akcją, która została wykończona przez Bartosza Ślusarskiego. Wynik spotkania na 4:2 w doliczonym czasie gry ustalił Adam Duda, który wykorzystał błąd Huberta Wołąkiewicza i zdobył gola.

Przypominamy, że bezpośrednio przed i po każdym spotkaniu Lecha Poznań na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej na antenie telewizji WTK można zobaczyć magazyn STUDIO BUŁGARSKA, w którym m.in. analizy, goście, podsumowanie tego, co wydarzyło się na boisku oraz transmisja konferencji prasowych trenerów. Wszystko transmitowane bezpośrednio ze Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej, a prowadzący to: Mateusz Kuźniewski i Robert Lipiński. Magazyn można zobaczyć na platformie wtkplay.pl.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 4:2 (3:0)
Bramka: Marcin Kamiński (4. minuta), Hubert Wołąkiewicz (27. minuta - rzut karny), Gergo Lovrencsics (33. minuta), Bartosz Ślusarski (90. minuta) - Piotr Wiśniewskie (71. minuta), Adam Duda (90. minuta)
Żółta kartka: Łukasz Trałka, Karol Linett, Kebba Ceesay, Mateusz Możdżeń - Michał Buchalik, Adam Duda
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 17141

Lech: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Rafał Murawski, Łukasz Trałka - Gergo Lovrencsics, Karol Linetty (80. Vojo Ubiparip), Aleksandar Tonew (66. Mateusz Możdżeń) - Łukasz Teodorczyk (59. Bartosz Ślusarski).