Reklama
Reklama

Poznań: umieszczali zdjęcia "kanarów" w sieci, trafią do prokuratury?

fot. Facebook

W styczniu na portalu społecznościowym Facebook powstał profil "Kanary Poznań ZTM", na którym umieszczano zdjęcia kontrolerów biletów z poznańskich autobusów i tramwajów. ZTM zażądał usunięcia wszystkich fotografii i zapowiedział złożenie zawiadomienia w tej sprawie do prokuratury. Kilka godzin termu wszystkie zdjęcia zniknęły z sieci.

W styczniu na Facebooku powstał profil "Kanary Poznań ZTM". Pasażerowie umieszczali tu zdjęcia kontrolerów biletów z tramwajów i autobusów w ten sposób ostrzegając się wzajemnie przed możliwością dostania mandatu za jazdę bez biletu. Pojawiło się tutaj łącznie około 20 fotografii z wizerunkiem kontrolerów, a pod nimi mało "eleganckie" komentarze. Założyciele strony apelowali do pasażerów o umieszczanie tu kolejnych zdjęć.

O sprawie dowiedział się Zarząd Transportu Miejskiego. I postanowił działać. Dyrektor jednostki zażądał od założycieli profilu usunięcia z niego wszystkich fotografii, a także obraźliwych komentarzy. Zapowiedział również złożenie zawiadomienia do prokuratury. Zdjęcia i wulgarne treści już zniknęły z Facebooka, ale nie wiadomo czy ZTM złoży zawiadomienie do prokuratury. - W tej sprawie wypowiada się wyłącznie dyrektor Bajoński - mówi Zdzisława Andrzejewska odpowiadająca w ZTM za bilety. Nie udało nam się skontaktować z dyrektorem Bajońskim.

Na profilu "Kanary Poznań ZTM" można obecnie znaleźć krótki komunikat założycieli strony. - Osoby będące na zdjęciach przez nas zamieszczanych czuły się obrażone, w związku z tym skasowaliśmy wszystkie zdjęcia i większość obraźliwych wpisów. Osoby ww. przepraszamy, a Wam dziękujemy za współpracę. Pamiętajcie. Bilety odbijać trzeba :) - piszą.

Użytkownicy profilu nie kryją oburzenia. - Nakaz usunięcia zdjęć to szczyt chamstwa oraz oznaka braku jakichkolwiek wolności. Dziękujemy Kanarom Poznań ZTM za odwagę w ujawnianiu beznadziejności poznańskich jednostek i instytucji (...) - pisze NIE dla Grobelnego. - Sądzę, że w internecie nic nie ginie i ktoś z tych prawie 7000 osób i tak ma je zapisane więc się pojawią prędzej czy później - pisze Janusz o zdjęciach kontrolerów.

Do tej pory profil na Facebooku polubiło około 7000 osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro