Reklama
Reklama

"Poznań jest z Ciebie dumny", więc płać tu podatki

fot. Edyta Stec

"Poznań jest z Ciebie dumny" - takim hasłem reklamuje akcję promocyjną miasto. Ma zachęcić osoby zameldowane poza Poznaniem do tego, by właśnie w stolicy Wielkopolski płaciły podatki. Ci, którzy to zrobią, mogą wygrać ciekawe nagrody - m.in. półroczne bilety ZTM oraz karnety na mecze Lecha Poznań.

Aż 40% z podatku PIT płaconego przez mieszkańców każdego roku wraca do gminy. "Poznań jest z Ciebie dumny" to akcja promocyjna miasta, która ma zachęcić osoby mieszkające i pracujące w Poznaniu (ale nie będące tu zameldowane) do tego, by w stolicy Wielkopolski płacić podatki.

- Warto pamiętać o tym, że na dochody Poznania składają się nie tylko dotacje, subwencje, wpływy z podatków i opłat lokalnych, ale także cześć podatku dochodowego od osób fizycznych. Tym samym każdy z nas może mieć wpływ na najbliższe otoczenie - mówi Ryszard Grobelny, prezydent Poznania. - Dlatego zależy nam na tym, by jak najwięcej osób, które na co dzień pracują i spędzają wolny czas w Poznaniu zdecydowało się płacić podatki właśnie tutaj - dodaje.

W ramach akcji przygotowano szereg plakatów, z których możemy się dowiedzieć, że "Twój podatek sfinansuje 264 obiady dla dzieci w szkołach, Twój podatek i 3 innych poznaniaków pozwoli dofinansować roczny pobyt dziecka w przedszkolu, Twój podatek pozwoli utrzymać 53 drzewa przez rok".

Jak zapłacić podatek w Poznaniu? Jak podkreślają urzędnicy, jest to bardzo proste. - Wystarczy znaleźć właściwy dla swojego miejsca zamieszkania Urząd Skarbowy, poinformować o tej zmianie swojego pracodawcę i złożyć zeznanie podatkowe w nowym Urzędzie do końca kwietnia 2013 r. Oznacza to, że aby płacić podatki w stolicy Wielkopolski wcale nie trzeba być tutaj zameldowanym - wystarczy w Poznaniu mieszkać. Tym samym podatek do Poznania mogą przenieść też pracujący studenci, którzy do tej pory rozliczali się z Urzędem Skarbowym w rodzinnych miejscowościach - tłumaczą. Szczegółowe informacje tutaj.

Ci, którzy zdecydują się zapłacić swój podatek w Poznaniu, mogą liczyć na ciekawe nagrody. Do wygrania są m.in. bilety na Festiwal Ethnoport, karnety na mecze Lecha Poznań, półroczne bilety ZTM, wejściówki do Term Maltańskich i kina Muza, a także na wybrane warsztaty w Concordia Design. Losowanie zaplanowano na 22 maja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
7.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro