Reklama
Reklama

Nowe Porsche już oficjalnie w poznańskiej policji

fot. KWP w Poznaniu

Już kilka dni temu informowaliśmy o samochodach marki Porsche w policyjnych barwach, które pojawiły się na poznańskich ulicach. Dziś odbyła się oficjalna prezentacja pojazdów, a chwilę później Porsche rozpoczęły służbę w poznańskiej policji.

Informacja o policyjnych Porsche obiegła Internet w ubiegłym tygodniu. Internauci przesyłali sobie zdjęcia dwóch policyjnych Porsche, które były widoczne w różnych punktach Poznania. Policja odmawiała komentarzy, a internauci snuli domysły. Twierdzili między innymi, że auta są reklamą zbliżających się targów Poznań Motor Show. W poniedziałek oficjalnie zaprezentowano nowe samochody, a chwilę później wyruszyły one na pierwszy patrol.

Nowe pojazdy wielkopolskiej policji to Porsche 911 Carrera S i Porsche Cayman. To pierwsze tego typu samochody w polskiej policji, a ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Oba auta będą służyły poznańskiej drogówce - Policjanci zostali starannie wyselekcjonowani z grupy dwustu mundurowych kandydatów na co dzień pracujących w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu. Cała czwórka to doświadczeni funkcjonariusze i kierowcy. Dwóch z nich ma cywilne licencje kierowców wyścigowych. W marcu policjanci byli w fabryce Porsche Stuttgart-Zuffenhausen. Oglądali, jak wygląda produkcja aluminiowo karbonowego nadwozia i montaż jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie aut na świecie. Podczas tygodniowego pobytu w Stuttgarcie przeszli także szkolenie na torze testowym pod okiem doświadczonych instruktorów - opowiada Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Przez ostatnie dni trwało przygotowywanie aut do służby. W środku pojawiły się radiostacje, a auta zostały oznakowane zgodnie z przepisami, zyskały też policyjne numery rejestracyjne. Nowe pojazdy będą używane przede wszystkim do patrolowania autostrady oraz dróg krajowych i wojewódzkich wokół Poznania. Koszt ich zakupu to blisko 800 tysięcy złotych.

Aktualizacja - 1 kwietnia, g. 23.30: pamiętajcie o corocznej tradycji związanej z 1 kwietnia ;)

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro