Reklama
Reklama

Nobel Tower: nowy biurowiec coraz bliżej

fot. Piotr Knach

Przy ulicy Dąbrowskiego 77 trwa budowa nowego biurowca - Nobel Tower. Będzie się tu mieścić Centrum Zaawansowanych Technologii z inkubatorem przedsiębiorczości. W okolicy pojawi się także coś dla mieszkańców - teren z zielenią dostępny dla wszystkich.

Coraz bliżej końca budowy Nobel Tower, nowego parku naukowo-technologicznego, który powstaje przy ulicy Dąbrowskiego 77. - Mamy już 10 kondygnacji. Łącznie ma ich być 14 - mówi Hanna Steppa z Centrum Zaawansowanych Technologii Nobel Tower. - Niekorzystne warunki pogodowe trochę pokrzyżowały nam plany, ale obecnie zbliżamy się wielkimi krokami do ostatniej kondygnacji - zapewnia.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Budynek będzie mieć 55 metrów wysokości. Jego budowa pochłonie około 50 milionów złotych, z czego blisko połowę inwestor otrzymał w formie dofinansowania z Unii Europejskiej. - Chcemy, by nie był to kolejny betonowy budynek, by wyrastał z zieleni i był ekologiczny. Dlatego planujemy, że pojawi się przy nim miejsce z roślinnością dostępne dla wszystkich mieszkańców okolicy. Więcej szczegółów obecnie nie możemy zdradzić - dodaje.

Nobel Tower jako park naukowo-technologiczny będzie skupiać firmy działające w różnych dziedzinach - od biotechnologii i medycyny przez farmację do każdej innej działalności. W obiekcie przedsiębiorcy uzyskają dostęp do wyposażonych powierzchni biurowo-laboratoryjnych oraz usług doradczych dostępnych na preferencyjnych warunkach. Będą mieć do dyspozycji m.in. wirtualny sekretariat, pomoc w pozyskiwaniu dofinansowania oraz światłowodową infrastrukturę teleinformatyczną. - Zależy nam na tym, by umożliwić dobry start osobom zaczynającym swoją przygodę z biznesem - tłumaczy Steppa.

W związku z tym Nobel Tower organizuje konkurs. Wystarczy przygotować pomysł na biznes i dobrze go "sprzedać" na dwóch stronach A4. Ze zgłoszonych pomysłów do finału dostaną się tylko najlepsze. Ich twórcy będą musieli przygotować prezentacje biznesowe, by zawalczyć o nagrody. - Za pierwsze miejsce przewidujemy roczne miejsce w inkubatorze oraz 10 tysięcy złotych na rozkręcenie biznesu. Drugie miejsce to pół roku w inkubatorze oraz 5 tysięcy złotych. Będą też nagrody za trzecie miejsce, ale jeszcze nie zdecydowaliśmy co to będzie - kończy Steppa. Konkurs ma ruszyć w pierwszych dniach kwietnia. Szczegóły będą zaprezentowane na stronie internetowej Nobel Tower.

Budynek ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale bieżącego roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro