Reklama
Reklama

Centrum: dwie kontrpikiety w sprawie Ewy Wójciak

O godzinie 16.00 w centrum Poznania odbędą się dwie pikiety w sprawie Ewy Wójciak, która w wulgarnych słowach wyraziła się o nowym papieżu. Pierwszą z nich organizuje Lidia Dudziak, radna PiS, która jest jedną z osób chcących odwołania Wójciak ze stanowiska dyrektora Teatru Ósmego Dnia. Drugą pikietę organizują kilkadziesiąt metrów dalej anarchiści wspierający Wójciak.

Od kilku dni piszemy o Ewie Wójciak, dyrektor Teatru Ósmego Dnia, która na swoim profilu na Facebooku nazwała nowego papieża "chu**m", a później tłumaczyła, że to jej prywatny pogląd, tak myśli i nie wycofuje się z tej opinii.

Stanowisko w tej sprawie zabrali miejscy radni. Na wtorkowej sesji Rady Miasta oświadczenie w sprawie bulwersujących słów Wójciak wygłosiła Lidia Dudziak, radna PiS. 24, czyli ponad połowa, radnych podpisało się pod apelem o odwołanie dyrektor ze stanowiska. Swoje podpisy pod dokumentem złożyli radni PRO, PiS oraz część radnych PO. Przeciwni pomysłowi są radni SLD. Za odwołaniem dyrektor Teatru Ósmego Dnia jest także Ryszard Grobelny, ale podkreśla, że musi najpierw sprawdzić czy jest to możliwe z punktu widzenia prawa.

W sprawie Wójciak w czwartek odbędą się w Poznaniu dwie pikiety. Pierwszą o godzinie 16.00 organizuje Lidia Dudziak, radna PiS. Pojawi się pod siedzibą Teatru Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44). Zachęca innych poznaniaków do udziału w tym wydarzeniu.

O tej samej godzinie kilkadziesiąt metrów dalej, pod siedzibą PiS przy ulicy 27 Grudnia 9, pikietę organizują anarchiści, którzy wspierają Wójciak. - Słowo "ch*j" stało się kolejnym pretekstem, aby zagłuszyć katolickie poczucie winy, aby zorganizować kolejna nagonkę "na czarownice", aby publicznie poniżyć i zaprowadzić na stos kogoś, kto wypowiedział głośno to, co myśli - pisze Federacja Anarchistyczna na swoim portalu. - Czy jej opinie polityczne mogą być usprawiedliwieniem dla decyzji o odwołaniu? Stajemy się świadkami nowych procesów za poglądy w wydaniu koalicji PO i PiS - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro