Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Poznań uczcił Dzień św. Patryka

j
sobota, 16.03.2013 r.
godz. 08.51
j | sobota, 16.03.2013 r., godz. 08.51
Poznań uczcił Dzień św. Patryka

Trzy poznańskie budynki podświetlone na zielono oraz uczestnictwo w People’s Parade w Dublinie – tak między innymi Poznań uczci irlandzkie święto - Dzień św. Patryka.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Udział Miasta Poznania w wydarzeniach towarzyszących obchodom Dnia św. Patryka w Dublinie to kolejna okazja do aktywności stolicy Wielkopolski na rynku irlandzkim. 17 marca czternaście osób ubranych w stroje z wizerunkami najciekawszych miejsc w Poznaniu przejdzie ulicami Dublina, pozdrawiając tłumy Irlandczyków przyglądających się barwnej paradzie – informuje Paweł Marciniak, rzecznik prasowy UMP.

Naszą obecnością w Dublinie chcemy zaakcentować niesamowitą sympatię do mieszkańców Zielonej Wyspy. To także okazja by znów zaprosić ich do nas – mówi Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny. Obecność Poznania w Dublinie w dniu św. Patryka to kolejny krok w budowaniu przyjaznych relacji między Irlandczykami, a mieszkańcami naszego miasta. Irlandczycy stworzyli tak niepowtarzalną atmosferę, że cieszylibyśmy się, gdyby bywali naszymi gośćmi jak najczęściej – dodaje.

Atmosferę święta patrona Irlandii budują również podświetlony na zielono Ratusz, Stadion Miejski oraz Wieża Sędziowska nad Jeziorem Malta. Wszystkie podejmowane przez miasto działania, mają być wyrazem sympatii dla Irlandczyków oraz podziękowaniem za wspaniałe emocje, których dostarczyli nam podczas UEFA EURO 2012. W ten sposób chcemy złożyć im też życzenia z okazji ich Święta – mówi Łukasz Goździor, dyrektor Biura Promocji Miasta Poznania.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama