Reklama
Reklama

Wójciak o nowym papieżu: sprawa w prokuraturze

Ewa Wójciak, dyrektor Teatru Ósmego Dnia, w wulgarnych słowach wypowiada się o nowym papieżu Franciszku. - No i wybrali ch**a który donosił wojskowym na lewicujących księży - napisała na swoim profilu na Facebooku. Wójciak była w czwartek gościem Gorącego Tematu na antenie Telewizji WTK. Dlaczego tak nazwała papieża?

Ewa Wójciak, dyrektor Teatru Ósmego Dnia, w obelżywy sposób odniosła się do nowego papieża - Argentyńczyka Jorge Mario Bergoglio, który przyjął imię Franciszek. Na swoim profilu na Facebooku napisała "No i wybrali ch**a który donosił wojskowym na lewicujących księży". W czwartek Wójciak była gościem Gorącego Tematu na antenie Telewizji WTK.

- Prywatne wpisy na prywatnym Facebooku nie powinny być przedmiotem rozmów w takich sytuacjach -
mówiła. - Nie zamierzałam tego ogłaszać publicznie, to była moja wypowiedź do grona przyjaciół, o których wiem, że są moimi znajomymi - dodaje. - Ja się nie wypieram, tego nie kryję i nie chcę się z tego wycofać. Tak myślę o tym panu i podtrzymuję swoją opinię.

Wójciak przyznała, że nie interesuje się życiem Kościoła, ale jest związana z Ameryką Łacińską. - Jestem w tej sprawie nieprzebłagalna, wiem, co się tam działo. Dla mnie to jest jednoznaczne. On (papież - przyp.red.) był zamieszany w zbrodnie junty, to są potworne zbrodnie. Nie zamierzam na ten temat dyskutować.

Zdaniem Łukasza Ferchmina z Klubu Inteligencji Katolickiej, nie ma potwierdzenia tego, że Bergoglio miał związek z juntą. - Posiadam szczątkową wiedzę na ten temat, jak myślę my wszyscy w Europie, ale podstawowy wymóg sprawiedliwości to zawsze umożliwienie wypowiedzenia się drugiej stronie, w tym przypadku papieżowi - mówił podczas Gorącego Tematu.

Do słów Ewy Wójciak odniósł się na swoim profilu na Facebooku prezydent Poznania Ryszard Grobelny. - Wszystkich, którzy pytają mnie o komentarz do słów i zachowania dyrektor Ewy Wójciak informuję, że nie sądzę by papież Franciszek czuł się obrażony. Obraźliwe słowa wystawiają świadectwo osobie, która je wypowiada. Świadczą o Jej poziomie, kulturze i szacunku do drugiego człowieka. Smutne, że ta osoba uważa, że reprezentuje poznańską kulturę - napisał. Prezydent nie wyklucza ukarania Wójciak - np. naganą.

Tymczasem Tomasz Górski, poseł Solidarnej Polski z Poznania, poinformował w piątek po południu media, ze skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez Ewę Wójciak przestępstwa znieważenia głowy Państwa Watykańskiego.

Całą dyskusję można zobaczyć tutaj:

Czy oburzają cię słowa Ewy Wójciak o nowym papieżu?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
19.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro