Reklama
Reklama

Poznaniacy nie chcą odwołania Ryszarda Grobelnego

fot. Telewizja WTK

Ponad połowa poznaniaków nie chce referendum w sprawię odwołania prezydenta Ryszarda Grobelnego - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Telewizji WTK.

Na zlecenie Telewizji WTK firma badawcza Kantar Media przepytała poznaniaków o referendum w sprawie odwołania Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. Okazuje się, że 51 procent poznaniaków jest przeciwnych, a organizację referendum popiera 36,9 procent ankietowanych. Nie ma zdania w tym temacie 12,1 procent mieszkańców stolicy Wielkopolski.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Wolałbym się nie zajmować wnioskami o referendum i odpowiadaniem na te wnioski. Trochę szkoda mi czasu, ale jak trzeba, to odpowiem nawet na tego typu problemy. Poznaniacy są bardzo racjonalni, bardzo wyważeni i szczerzę mówiąc, dlaczego mieliby wydawać parę milionów publicznych pieniędzy na przeprowadzenie referendum - mówi prezydent miasta Ryszard Grobelny.

Konieczność odwołania prezydenta widzą radni z PiS i SLD, którzy już dwukrotnie próbowali zdobyć poparcie pod wnioskiem o odwołanie prezydenta. W obu przypadkach próby zakończyły się fiaskiem. Teraz opozycja planuje zebrać 45 tysięcy podpisów poznaniaków pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum.

- Myślę, że tutaj jest obawa poznaniaków, że referendum jest kosztowne. Jednak, jeśli weźmie się pod uwagę, że referendum kosztuje milion złotych, a przez Ryszarda Grobelnego tracimy miesięcznie kilka milionów złotych to takie przedstawienie przekona poznaniaków -
mówi radny Szymon Szynkowski vel Sęk z PiS.

Opozycyjni radni wiosną mają zacząć zbierać podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiepskie warunki na drogach w Poznaniu przez opady śniegu
3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
21.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro