Reklama
Reklama

Poznań: ponownie pada śnieg, na drogach biało

fot. Piotr Knach

Choć opady śniegu występujące w środę w Poznaniu nie są tak intensywne jak poniedziałkowe, na ulicach w mieście panują trudne warunki do jazdy. Powoli zaczynają się tworzyć poranne korki. MPK obecnie zapewnia, że większych opóźnień nie notuje.

W środę w Poznaniu utrzymywać się będą opady śniegu. Kierowcy muszą więc ściągnąć nogę z gazu i ostrożnie poruszać się po ulicach. Warunki na drogach są trudne, nie jest jednak tak źle jak w poniedziałkowy poranek. - Obecnie nie notujemy większych opóźnień. Radzimy sobie ze śniegiem - zapewnia dyżurny Nadzoru Ruchu MPK.

Powoli zaczynają się tworzyć poranne korki. Najtłoczniej jest obecnie na ulicach Gdyńskiej, Dąbrowskiego, Niestachowskiej, w okolicach ronda Starołęka, na Naramowickiej i Obornickiej. Więcej na korki.epoznan.pl. Dyżurny Autostrady Wielkopolskiej informuje, że na trasie panuje dobre warunki do jazdy. - Co prawda pada śnieg, ale trasa jest na bieżąco odśnieżana. W nocy i nad ranem nie mieliśmy żadnych kolizji i wypadków na trasie. Jest przejezdna - mówi.

Przypominamy o konieczności odśnieżania swoich pojazdów przed wyruszeniem w trasę. W poniedziałek po Poznaniu jeździło sporo "samochodów-iglo" - jest to nie tylko niebezpieczne, ale też niezgodne z przepisami. Za podróż nieodśnieżonym autem grozi mandat.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro