Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -2

ZKZL: lokale do wynajęcia

j
sobota, 2.03.2013 r.
godz. 01.20
j | sobota, 2.03.2013 r., godz. 01.20
ZKZL: lokale do wynajęcia

Można się już starać o mieszkania komunalne, które wymagają remontu. Miasto ma ich do wynajęcia 38. Wszystkie są na liście, którą opublikował dziś Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1002 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1007 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1009 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Najwięcej jest kawalerek, ale są też mieszkania dwu i trzypokojowe. Mają od 20 do 70 metrów kwadratowych. Każde mieszkanie można wynająć, ale warunkiem jest jego wyremontowanie. Nie musimy wydawać pieniędzy na remont. Nie ukrywamy, że jest to dla nas ważna rzecz, że możemy je wydawać na coś innego – mówi Jarosław Pucek , dyrektor ZKZL. Druga rzecz to fakt, że zyskujemy klienta, który jak włoży w to mieszkanie pieniądze to będzie chciał je utrzymać i będzie płacić czynsz – dodaje.

Szacunkowe koszty wynoszą od pięciuset do ponad tysiąca złotych za metr kwadratowy. Najemcy podpiszą z miastem bezterminową umowę. Będą płacić czynsz o kilka złotych niższy, niż w mieszkaniach komercyjnych. Ostatnie przetargi pokazują, że przy obecnych cenach zainteresowanie tego typu nieruchomościami jest duże – mówi Krzysztof Celka, ekspert od nieruchomości.

O mieszkanie komunalne może starać się każdy, kto nie ma własnego „m” i mieszka w Poznaniu przynajmniej od pięciu lat. Każdy może składać podanie maksymalnie o trzy lokale. O tym, czy i który z nich dostanie - zdecyduje komisja. Pod uwagę weźmie między innymi zarobki przyszłych najemców. Następuje ocena wniosków, dlatego, że doświadczenie pokazuje, że zgłaszają się do nas ludzie z różnymi problemami. Trudno jest ich zakwalifikować do jednej grupy, ale rzeczywiście są to osoby, które są w bardzo trudnej sytuacji – dodaje Pucek.

Dokumenty należy składać do ZKZL-u do 22 marca. Wykaz lokali można znaleźć tutaj.

ZOBACZ VIDEO
arrow