Reklama
Reklama

Spodziewają się dziecka, a mieszkają na klatce schodowej

Przemysław i Monika są parą od ponad roku. Kilka miesięcy temu oboje stracili prace, a trzy miesiące temu również mieszkanie. Dziś mieszkają na klatce schodowej na jednym z poznańskich osiedli. Kobieta jest w szóstym miesiącu ciąży.

Życie pary z dnia na dzień runęło w gruzach - Firma zerwała umowę bo potrzebowali ludzi z orzeczeniami o niepełnosprawności. No i podziękowali nam - opowiada Pan Przemysław. Para straciła jedyne źródło dochodu i nie miała z czego opłacać rachunków. Stracili mieszkanie i trafili na klatkę schodowym w bloku na jednym z poznańskich osiedli. Dodatkowo kobieta jest w szóstym miesiącu ciąży.

Parą zaopiekowała się Grażyna Michalak, która przygotowuje im obiady, a czasem pomaga finansowo - Tym bardziej, że dziewczyna jest w ciąży. Już trudno jej usiedzieć na krzesełku, a gdzie tam spać na korytarzu - mówi Pani Grażyna. Kobieta robi co może, aby pomóc parze wrócić do normalnego życia.

Mężczyzna zgłosił się do Powiatowego Urzędu Pracy, odwiedza różne firmy - Cały czas czekam, każą czekać i nie ma w ogóle odezwy - mówi Pan Przemysław. Para pomocy szukała też w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Dopiero po naszej interwencji pracownicy obiecali parze pomoc. Para otrzyma bony żywieniowe oraz niewielki zasiłek, a także pomoc w znalezieniu dachu nad głową - Nie możemy mówić o mieszkaniu. Możemy natomiast mówić o dachu nad głową. O schronisku lub noclegowni. W tej chwili nasz pracownik takiego schronienia poszukuje - mówi Lidia Leońska, rzeczniczka MOPR-u. Szansą dla pary może być też spółdzielnia socjalna, ale ta zacznie działać dopiero w kwietniu. W tej chwili para prosi o pomoc w znalezieniu pracy. Osoby, które chciałyby pomóc, prosimy o kontakt z redakcją.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro