Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 8
Reklama

Imieniny MiRKów: przypomną do czego służą regały

KaT
poniedziałek, 25.02.2013 r.
godz. 13.56
KaT | poniedziałek, 25.02.2013 r., godz. 13.56
Imieniny MiRKów: przypomną do czego służą regały
fot. Tomasz Szwajkowski - archiwum

26 lutego odbędą się pierwsze imieniny MiRKów, Miejskich Regałów Książkowych. Pomysłodawcy projektu - twórcy bloga Ulepsz Poznań - ogłaszają więc konkurs dla poznaniaków. Co trzeba zrobić? Sfotografować się z MiRKiem. Autorzy najciekawszych zdjęć mogą liczyć na upominki. Akcja ma przypomnieć, do czego służą regały.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
14°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

We wrześniu na poznańskich ulicach pojawiło się kilka Miejskich Regałów Książkowych, które mają umożliwiać mieszkańcom bezpłatną wymianę książek. To właśnie MiRKi. W sumie przy poznańskich ulicach w centrum miasta pojawiło się kilka takich „szaf”, w których można znaleźć książki. Projekt wymyśliła Agata Tryksza z bloga Ulepsz Poznań i zgłosiła go na konkurs „Centrum Warte Poznania”. Udało się go zrealizować.


Już w styczniu pisaliśmy, że pomysłodawcy regałów nie są do końca zadowoleni z tego, jak system funkcjonuje. - Chcieliśmy, by rzeczywiście służyły poznaniakom do wymiany książek, a one po prostu stoją puste - tłumaczyła nam w styczniu Tryksza. - Wielokrotnie przechodzę obok regałów, przeważnie obok tego przy ulicy Fredry i z reguły nie ma w nim ani jednej książki. Docierały do mnie sygnały, że są osoby, które wręcz czekają na pojawienie się książki i od razu ją zabierają, by później ją sprzedać. Nie tak to miało wyglądać - dodała.

Zapowiadała wówczas, że myśli o akcji, która przypomni poznaniakom do czego służą MiRKi. A imieniny to do tego doskonała okazja. - Już jutro, 26 lutego, świętujemy pierwsze imieniny MiRK-ów! Z tej okazji ogłaszamy konkurs na najfajniejsze zdjęcie z MiRKiem. Autorzy 5 najlepszych zdjęć z MiRKowych imienin, otrzymają zakładki do książek ze Sklepu z Cytatami - wyjaśniają twórcy bloga Ulepsz Poznań.

Jak wziąć udział w konkursie? - Przynieś prezent MiRKowi - tomik z poezją, powieść, opowiadania. Pożycz sobie od MiRKa - inną książkę. Zrób sobie pomysłowe zdjęcie z MiRKiem. Polub fanpage MiRKa oraz Sklepu z Cytatami. Wrzuć zdjęcie na stronę naszego wydarzenia! - opisują procedurę.

Zdjęcia można umieszczać TUTAJ do czwartku, 28 lutego, do godziny 18.00. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w piątek w południe. Regały stoją w pobliżu CK Zamek, Biblioteki Raczyńskich, Teatru Polskiego i Galerii Miejskiej Arsenał.

Reklama