Reklama
Reklama

Czerwonak: zderzenie szynobusu z samochodem, nie kursują pociągi

fot. KM PSP Poznań

Około godziny 5.40 na przejeździe kolejowym tuż za Czerwonakiem w kierunku Bolechowa doszło do zderzenia szynobusu z samochodem dostawczym. Kierowca samochodu jest ranny, trafił do szpitala. Ruch pociągów pomiędzy Czerwonakiem i Owińskami jest wstrzymany.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 5.40 - mówi dyżurny poznańskich strażaków. - W Czerwonaku szynobus zderzył się na przejeździe kolejowym z samochodem dostawczym. Kierowca został ranny i trafił do szpitala. Początkowo akcję prowadziło tu pięć naszych zastępów, obecnie pozostały tu tylko dwa nasze wozy. Ruch pociągów jest wstrzymany - dodaje.

PKP Zakład Linii Kolejowych potwierdza, że pociągi obecnie nie kursują trasą. - Jest to linia jednotorowa, a więc od chwili wypadku mamy tu wstrzymanie ruchu - mówi Łukasz Więcek z ZLK. - Na trasie pomiędzy Owińskami i Czerwonakiem wprowadzono autobusową komunikację zastępczą. Do wypadku doszło tuż za Czerwonakiem w kierunku Bolechowa. Trudno powiedzieć, jak długo jeszcze potrwają utrudnienia. Gdy tylko będzie to możliwe, ruch pociągów zostanie tu przywrócony - kończy.

Z utrudnieniami muszą się liczyć również kierowcy poruszający się w tym rejonie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro