Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Czerwonak: zderzenie szynobusu z samochodem, nie kursują pociągi

KaT
wtorek, 12.02.2013 r.
godz. 07.13
KaT | wtorek, 12.02.2013 r., godz. 07.13
Czerwonak: zderzenie szynobusu z samochodem, nie kursują pociągi
fot. KM PSP Poznań

Około godziny 5.40 na przejeździe kolejowym tuż za Czerwonakiem w kierunku Bolechowa doszło do zderzenia szynobusu z samochodem dostawczym. Kierowca samochodu jest ranny, trafił do szpitala. Ruch pociągów pomiędzy Czerwonakiem i Owińskami jest wstrzymany.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 5.40 - mówi dyżurny poznańskich strażaków. - W Czerwonaku szynobus zderzył się na przejeździe kolejowym z samochodem dostawczym. Kierowca został ranny i trafił do szpitala. Początkowo akcję prowadziło tu pięć naszych zastępów, obecnie pozostały tu tylko dwa nasze wozy. Ruch pociągów jest wstrzymany - dodaje.

PKP Zakład Linii Kolejowych potwierdza, że pociągi obecnie nie kursują trasą. - Jest to linia jednotorowa, a więc od chwili wypadku mamy tu wstrzymanie ruchu - mówi Łukasz Więcek z ZLK. - Na trasie pomiędzy Owińskami i Czerwonakiem wprowadzono autobusową komunikację zastępczą. Do wypadku doszło tuż za Czerwonakiem w kierunku Bolechowa. Trudno powiedzieć, jak długo jeszcze potrwają utrudnienia. Gdy tylko będzie to możliwe, ruch pociągów zostanie tu przywrócony - kończy.

Z utrudnieniami muszą się liczyć również kierowcy poruszający się w tym rejonie.

Reklama