Reklama

Prezydent krytykuje ZTM

Ryszard Grobelny oceniał w poniedziałek pracę Zarządu Transportu Miejskiego. Zdaniem prezydenta bilety są drogie, a transport niepunktualny.

Prezydent Ryszard Grobelny o stan poznańskiej komunikacji pytał w poniedziałek w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego. Prezydent twierdzi, że do doskonałości w Poznaniu sporo jeszcze brakuje, a punktualność pozostawia wiele do życzenia. Dostępność biletów - nastawienie się, żeby ta dostępność była lepsza. Oraz punktualność - te częste zmiany w systemie sieci - komentuje Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Tramwaje i autobusy w ubiegłym roku spóźniały się częściej niż w 2011 r. W Poznaniu spada również sprzedaż biletów. W 2012 roku do budżetu miasta wpłynęło z tego tytułu około 160 milionów złotych.

Zarząd Transportu Miejskiego utrudnienia tłumaczy inwestycjami. Będziemy więcej tras uruchamiać. Włączać pewne odcinki tras i obszarów miasta do ruchu. Łączymy się z aglomeracją podmiejską, więc idziemy w dobrym kierunku - tłumaczy Rafał Kupś, Zarząd Transportu Miejskiego.

Poprawę dostępności do biletów w tym roku ma przynieść wprowadzenie Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej i nowe aplikacje umożliwiające zakup biletu przez telefon. Przedłużenie Pestki do Dworca Zachodniego i oddanie ulicy Grunwaldzkiej do użytku przewidziano na czerwiec.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro