Reklama
Reklama

Poznań: wycieczka śladami duchów i zjaw

Kilkaset osób wędrowało w sobotę o zmroku szlakiem duchów i zjaw. Przewodnicy miejscy z grupy "Po Poznaniu" zaprosili tym razem na odkrywanie mrocznych sekretów miasta.

O wycieczce informowaliśmy tutaj. W sobotę uczestnicy wysłuchali, więc mrożących krew w żyłach historii i zwiedzili miejsca, których kiedyś lepiej było unikać. Tematem przewodnim było sporo duchów zjaw oraz miejsc, które kiedyś były niebezpieczne i taką mają historię - mówi Piotr Ciesielski, Przewodnik z grupy "PoPoznaniu"

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Podobne wycieczki organizowane były w okresie wakacyjnym. Cieszyły się one ogromną popularnością. Dlatego przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl postanowili kontynuować je w nieco zmienionej formie. Dotychczas odbyły się między innymi wycieczki śladami Borejków czy poznańskich tramwajów.

W sobotę 9 marca zapraszamy na kolejna wycieczkę - tym razem odkrywać będziemy tajemnice Ostrowa Tumskiego - mówi Ciesielski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Złe powietrze w Poznaniu. Wprowadzono zakaz stosowania paliw stałych
17℃
3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
39.85 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro