Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Trasa na Franowo: windy nieczynne

j
sobota, 9.02.2013 r.
godz. 15.48
j | sobota, 9.02.2013 r., godz. 15.48
Trasa na Franowo: windy nieczynne
fot. Marcin

Nie można korzystać z wind na przystankach w tunelu na trasie na Franowo. Zostały one wyłączone z użytkowania, po tym jak zostały zalane wodą.

O problemie zalanych przez wodę wind pisaliśmy tutaj. Windy zostały tymczasowo wyłączone z użycia.

Informujemy, iż w związku z napływającą do podszybia wodą uniemożliwiającą działanie urządzenia, a tym samym stwarzającą zagrożenie dla transportowanych pasażerów dźwig został tymczasowo wyłączony z użytkowania – czytamy w komunikacie zamieszczonym na windach.

Taka sytuacja nie pojawiła się po raz pierwszy. Podobnie było w połowie stycznia. Wówczas zawiadomiliśmy ZTM, który poinformował o usterce wykonawcę – informuje Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK. Wtedy woda została wypompowana i winda osuszona – dodaje.

Myśleliśmy, że było to zjawisko incydentalne, jednak sytuacja powtórzyła się. Wyłączone z użytkowania są dwie windy na dwóch przystankach. Na spotkaniu w Zarządzie Transportu Miejskiego, gdzie obecny był również wykonawca rozmawialiśmy o tym problemie. Wykonawca zobowiązał się, że bezzwłocznie zajmie się usterką i usunie miejsca przecieku. Awaria ma być usunięta w przyszłym tygodniu - mówi Gajdzińska. 

Reklama