Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Franowo: ruszyła budowa nowego centrum handlowego

KaT
czwartek, 7.02.2013 r.
godz. 14.16
KaT | czwartek, 7.02.2013 r., godz. 14.16
Franowo: ruszyła budowa nowego centrum handlowego
fot. Inter IKEA Centre Group Poland

Już od kilku tygodniu na Franowie, w sąsiedztwie sklepów IKEA, OBI oraz Decathlon, powstaje nowe centrum handlowe. IKEA oficjalnie potwierdza, że ma pozwolenie na budowę obiektu, w którym znajdzie się m.in. market dla majsterkowiczów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o rozpoczynających się pracach ziemnych na Franowie, na terenie należącym do Inter IKEA Centre Group Poland. W listopadzie IKEA nie potwierdziła nam jednak oficjalnie, że roboty ziemne dotyczą budowy nowego pasażu handlowego. Teraz się to zmieniło.


- Inter IKEA Centre Group Poland otrzymała decyzję o pozwoleniu na budowę pasażu handlowego na działce przy ul. Szwedzkiej w Poznaniu - informuje IKEA. Nowy obiekt stanie w sąsiedztwie CH Franowo, OBI, Decathlonu i IKEA. Będzie mieć 14 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Obecnie wiadomo, że jednym z najemców będzie tu market dla majsterkowiczów - Jula.

Po zakończeniu prac mających na celu rozbudowę całego Parku Handlowego Franowo, będzie się tutaj znajdować łącznie 80 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej z 35 sklepami - w tym wielkopowierzchniowymi. Dodatkowo pojawi się tu nowy parking z miejscami na około 1000 samochodów.

- Rok 2013 w Poznaniu upłynie nam pod znakiem intensywnej, ale niezwykle satysfakcjonującej pracy. To dynamiczne miasto i cieszymy się, że możemy rozwijać się razem z nim. Mamy nadzieję, że nowy pasaż znacznie wzbogaci ofertę handlową dostępną w Poznaniu i w regionie – mówi Andrzej Smejda kierownik projektu.

Budowa nowego pasażu handlowego ma się zakończyć we wrześniu bieżącego roku.

Reklama