Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Trasa na Franowo: w szybie windy stoi woda

KaT
środa, 6.02.2013 r.
godz. 10.30
KaT | środa, 6.02.2013 r., godz. 10.30
Trasa na Franowo: w szybie windy stoi woda
Szyb windy - fot. Marcinos

Trasa na Franowo wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem poznaniaków. O problemie ze śliskimi schodami i szklanym dachem, na którym zalegały ogromne ilości śniegu pisaliśmy już wielokrotnie. Pojawił się jednak kolejny problem - zalanych wind.

Śliskie schody prowadzące na przystanki w tunelu trasy na Franowo, na których nie można stosować piasku i soli, a także pokryty grubą warstwą śniegu szklany dach pojawiły się w naszych artykułach w styczniu. I to wielokrotnie. Obecnie śniegu nie ma, a tym samym problemów nie ma. Pojawił się natomiast inny, dla odmiany związany prawdopodobnie z odwilżą.

- W windzie na przystanku Piaśnicka/Kurlandzka znajduje się w środku bardzo dużo wody - pisze Marcinos. - Innych wind nie zdążyłem sprawdzić. Według mnie może to być bardzo niebezpieczne, gdyż winda "wjeżdża" do wody, a jak wiemy winda jest podłączona do prądu - dodaje. - Sytuacja taka występuje już od 1,5 miesiąca i nikt się tym nie przejmuje.

MPK, które zajmuje się przystankami trasy tramwajowej na Franowo o problemie wie. - Taka sytuacja występuje już drugi raz - mówi Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK. - Pierwszy raz mieliśmy z nią do czynienia w połowie stycznia. Najpierw woda pojawiła się w jednej windzie, a następnie również w drugiej, ale na innym przystanku w tunelu - dodaje. - Z tego, co wiem woda nacieka do szybu windy z podłoża. Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z wykonawcą trasy. Prace związane z wypompowaniem wody oraz osuszeniem szybu zostaną przeprowadzone najszybciej jak to możliwe - zapewnia. Ze względów bezpieczeństwa windę wyłączono.

W czwartek w Zarządzie Transportu Miejskiego odbędzie się spotkanie, podczas którego poruszona zostanie kwestia zalanych wind. - Rozwiązanie tego problemu będzie leżało po stronie wykonawcy trasy. Liczymy, że nastąpi to w możliwie najkrótszym czasie i, że problem zniknie raz na zawsze - kończy Gajdzińska.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama