Reklama
Reklama

Nobel Tower: w marcu pojawi się wiecha

fot. Andrzej Deja

Już w marcu na budynku Nobel Tower przy ulicy Dąbrowskiego 77 pojawi się wiecha. Oznacza to, że inwestycja powoli zbliża się do końca. Powstanie tu Centrum Zaawansowanych Technologii z inkubatorem przedsiębiorczości. Raczkujący przedsiębiorcy będą mieli szansę na korzystanie z inkubatora za darmo.

Nowy park technologiczno-naukowy, który powstaje przy ulicy Dąbrowskiego 77 pnie się w górę. - W tej chwili zaczęto prace na ósmym piętrze - mówi Hanna Steppa z Centrum Zaawansowanych Technologii Nobel Tower. - Łącznie obiekt będzie mieć 14 kondygnacji i planujemy, że zostanie oddany do użytku w czerwcu lub lipcu bieżącego roku. W marcu pojawi się tutaj natomiast wiecha - dodaje. Budynek będzie mieć 55 metrów wysokości. Jego budowa pochłonie około 50 milionów złotych, z czego blisko połowę inwestor otrzymał w formie dofinansowania z Unii Europejskiej.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Co będzie się tutaj mieścić? Nowy poznański park naukowo-technologiczny skupiać będzie firmy działające w dziedzinach biotechnologii, medycyny, farmacji, genetyki i mikrobiologii, ale nie tylko. - Oczywiście będzie tu dostęp do nowoczesnych laboratoriów i firmy zajmujące się biotechnologią lub medycyną będą mogły po prostu lepiej wykorzystać zaplecze Nobel Tower - wyjaśnia Steppa. - Ale jesteśmy otwarci na wszystkich przedsiębiorców. Każda firma znajdzie tu dla siebie miejsce - zapewnia.

W obiekcie przedsiębiorcy uzyskają dostęp do wyposażonych powierzchni biurowo-laboratoryjnych oraz usług doradczych dostępnych na preferencyjnych warunkach. - W najbliższym czasie ogłosimy konkurs dla osób, które chcą prowadzić swój biznes. Jego założenia wciąż są opracowywane, ale nagrodą ma być możliwość korzystania z naszego inkubatora przedsiębiorczości za darmo - zdradza. - Zwycięzcy uzyskają więc dostęp do naszego zaplecza i będą mogli bez dodatkowych opłat korzystać m.in. ze wszystkich urządzeń oraz z wirtualnego sekretariatu - kończy.

Więcej informacji o konkursie w najbliższym czasie pojawi się na oficjalnej stronie internetowej Centrum Zaawansowanych Technologii: www.nobeltower.pl.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro