Reklama

Otwarcie Galerii MM 1 marca, zobacz jak wyglądał Pasaż MM

Zdjęcia z 2009 roku | fot. Łukasz Ogrodowczyk
Zdjęcia z 2009 roku | fot. Łukasz Ogrodowczyk

Nie 28 lutego, a dzień później - 1 marca, odbędzie się otwarcie Galerii MM u zbiegu ulicy Święty Marcin i al. Marcinkowskiego. W galerii wynajęto ponad 90% powierzchni. Najemcy już przygotowują lokale pod swoje potrzeby. Przypominamy jak wyglądał stojący tu do 2009 roku pasaż.

28 lutego miało się odbyć oficjalne otwarcie Galerii MM - nowego centrum handlowego w centrum Poznania. Ale otwarcie przesunięto o jeden dzień. - Wynika to tylko i wyłącznie z tego, że 28 lutego to czwartek. Chcemy zrobić otwarcie w weekend, a więc przesunęliśmy je na 1 marca, piątek - tłumaczy Ryszard Szulc, prezes Atanera, który buduje galerię handlową.

Otwarcie ma się odbyć w godzinach popołudniowych. - Nie przewidujemy obecnie żadnego koncertu, czy czegoś takiego, ponieważ tutaj nie ma za bardzo miejsca na takie wydarzenie - zauważa. - Po prostu galeria zostanie otwarta, co do szczegółów - są wciąż opracowywane. Najemcy z pewnością przygotują promocje związane z otwarciem - podkreśla.

Jakie sklepy będzie można znaleźć w Galerii MM? - Wynajęliśmy ponad 90% powierzchni i jesteśmy z tego wyniku zadowoleni. Już wcześniej informowaliśmy, że będą się tutaj mieścić m.in. sklepy Cubus, Hebe, Lidl, czy kawiarnia Starbucks. Wśród kolejnych najemców są takie marki jak Mount Blanc, niemiecka marka odzieżowa KiK, kawiarnia Carte d"Or, Pepco, 5-10-15, Casa Moda i salon obuwia Centro - wymienia.

W tej chwili w obiekcie trwają ostatnie prace wykończeniowe. - My prowadzimy nasze prace wykończeniowe, a najemcy przystosowują lokale pod swoje potrzeby. Niektórzy już nawet ukończyli prace i są gotowi na otwarcie - kończy Szulc.

Galeria MM powstała w miejscu dawnego Pasażu MM. Podobnie jak w pasażu - piesi będą mogli skracać sobie drogę ze Św. Marcina na al. Marcinkowskiego i odwrotnie przechodząc przez galerię. Autorem projektu jest pracownia ADS, która na swoim koncie ma m.in. najbardziej rozpoznawalną galerię handlową Poznania - Stary Browar.

Przypominamy jak wyglądał pasaż, który znajdował się w miejscu obecnej galerii handlowej. Zdjęcia z rozbiórki w 2009 roku:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
68.72 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro