Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Poznań: prototyp tramwaju Newag jedzie do „domu”

KaT
środa, 23.01.2013 r.
godz. 14.59
KaT | środa, 23.01.2013 r., godz. 14.59
Poznań: prototyp tramwaju Newag jedzie do „domu”
fot. Dawid Bajer

W marcu 2012 do Poznania przyjechał pierwszy tramwaj wyprodukowany przez konsorcjum Newag i Modertrans - Newag 126N. Pojazd zaprezentowano na Komisji Taboru Tramwajowego, która odbywała się w naszym mieście. Na naszych torowiskach tramwaj miał przejść testy, ale do nich nie doszło. W środę pojazd można było zobaczyć na poznańskich ulicach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Czyżby to był jakiś "nowy stary" tramwaj - dopytuje Dawid Bajer, który podesłał nam zdjęcia holowanego tramwaju.

MPK tłumaczy, że Newag 126N wyrusza w drogę do „domu”. - Pojazd trafił do nas w marcu ubiegłego roku. Był prezentowany jako ciekawostka na Komisji Taboru Tramwajowego, które odbyła się w Poznaniu - wyjaśnia Jan Firlik, dyrektor ds. Przewozów Tramwajowych MPK. - Do tej pory tramwaj stał na terenie zajezdni na Franowie. Prawdopodobnie jutro zostanie odebrany przez producenta z Fortecznej - dodaje.

Co ciekawe, prototyp tramwaju miał przejść testy na naszych torowiskach. - Testów jednak nie przeprowadzono. Trudno mi powiedzieć z jakiego powodu. To sprawa producenta - kończy Firlik.

Niestety, nie udało nam się dziś uzyskać informacji na temat prototypu w firmie Newag. Newag 126N to pojazd niskopodłogowy składający się z trzech członów. Wyposażono go w 7 drzwi. Całkowita jego długość to 32 metry.

Reklama