Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Trasa na Franowo: śliskie schody przyczyną kontuzji

j
wtorek, 22.01.2013 r.
godz. 23.22
j | wtorek, 22.01.2013 r., godz. 23.22
Trasa na Franowo: śliskie schody przyczyną kontuzji
fot. Kasia

Nie po raz pierwszy tej zimy pasażerowie skarżą się na schody, prowadzące na przystanki nowej trasy na Franowo. Są oblodzone i bardzo śliskie. We wtorek poślizgnęła się na nich kolejna pasażerka. MPK zapewnia, że jeszcze dziś zadba w tym miejscu o bezpieczeństwo.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Śnieg i mróz sprawiają, że nowa trasa tramwajowa na Franowo staje się niebezpieczna dla pasażerów. Dzisiaj około godziny 13 uległam wypadkowi na tych schodach. Były mokre i w niektórych miejscach pokryte śniegiem. Skręciłam staw kolanowy – informuje nasza czytelniczka Ewa. Strach pomyśleć, co by było gdym upadając nie zatrzymała się na pierwszych stopniach tylko "poturlała" się na sam dół z dzieckiem- dodaje.

Jak się okazuje, potwierdzają się obawy MPK - płytki ułożone na peronach przystanków oraz na schodach prowadzących na przystanki w tunelu są zimą niebezpieczne. Projektanci tych pięknych przystanków zapomnieli, że zima w naszej szerokości geograficznej jest zjawiskiem naturalnym. Już wcześniej zastanawialiśmy się, dlaczego wykonawca zdecydował się na użycie takich śliskich płytek – mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Nasze służby zostały poinformowane, by zwracać szczególną uwagę na przystanki w tunelu podczas opadów śniegu i mrozu. Zapewniam, że jeszcze dziś sprawdzę jak wygląda sytuacja na Franowie i zwrócę się z prośbą do firmy sprzątającej żeby zajęła się sprawą. Zrobimy wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo pasażerom - dodaje Gajdzińska.

Reklama