Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3

Uprawiają seks w Termach Maltańskich

BS
środa, 16.01.2013 r.
godz. 00.53
BS | środa, 16.01.2013 r., godz. 00.53

Niewinne igraszki czy gorszenie postronnych osób? W Internecie można natknąć się na informacje o osobach, które strefę saun Term Maltańskich wykorzystują do erotycznych spotkań. Władze ośrodka przyznają, że problem istnieje, ale zapewniają, że reagują na każdy przypadek nieobyczajnych zachowań.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
4°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Komentarze na temat nietypowego wykorzystania saun można znaleźć w Internecie. Na jednym z portali czytamy - Pozdrawiamy Pana z parowej z pokaźnym wzwodem, który obserwował nasze delikatne igraszki, szkoda że się speszył i wyszedł. W kolejnym wpisie - Napaleńców jest sporo. Zazwyczaj znajdziesz kogoś, kto poluje na przygodny seks.

Przedstawiciele Term Maltańskich przyznają, że problem istnieje - Wiem, że były takie rzeczy sygnalizowane przez pracowników obsługi saun. Tak mogę powiedzieć. Natomiast nie chciałabym wchodzić w detale - mówi Alina Furmaniuk, rzeczniczka Term Maltańskich. O sprawę pytamy seksuologa - No jest klasyczny wojeryzm i ekshibicjonizm. Wojeryzm to jest podglądanie i czerpanie satysfakcji, a ekshibicjonista to jest możliwość obnażania się - mówi Izabela Turbaczewska-Brakoniecka. W Internecie pojawiła się też grupa, które swoje cele opisuje tak - Wyłącznie dla panów, którzy mają fantazje związane z basenem, szatnią czy sauną i potrzebę pokazywania się nago w szatniach basenowych, saunach.

Pracownicy Term twierdzą, że problem jest monitorowany, a pracownicy reagują na każdy przypadek nieobyczajnych zachowań - Mogę powiedzieć, że obsługa saun jest uczulona na różnego rodzaju zachowania. A jest to strefa wymagająca dodatkowej opieki i pieczy - dodaje Furmaniak. W skrajnych przypadkach interweniować może policja, która erotyczne zabawy w miejscu publicznym uznaje za czyn nieobyczajny - Jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności oraz grzywny do 1500 złotych - wyjaśnia Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Okazuje się jednak, że łaźnie od wieków wiążą się z seksualnością - Warto też wspomnieć Kochanowskiego, który w XVI wieku używał słowa łaźnia, które było synonimem stosunku seksualnego. I właśnie dlatego w XVI wieku pojawił się zakaz wspólnego zażywania łaźni przez kobiety i mężczyzn - podsumowuje Krzysztof Bondyra, socjolog z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.