Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Konsultacje społeczne w sprawie ulicy Taczaka

BS
wtorek, 15.01.2013 r.
godz. 19.31
BS | wtorek, 15.01.2013 r., godz. 19.31

Już w grudniu pisaliśmy o planach rewitalizacji ulicy Taczaka. Komisja Rewitalizacji zapowiadała wówczas, że sprawa będzie konsultowana z mieszkańcami. Dziś miejscy radni pojawili się na ulicy Taczaka i pokazali pierwsze ankiety.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypominamy, że w grudniu przedstawiono trzy warianty przyszłości ulicy Taczaka - Pierwszy to stan obecny, drugi to deptak, a trzeci to wariant mieszany, czyli strefa zamieszkania - mówił w grudniu Mariusz Wiśniewski, przewodniczący komisji rewitalizacji. Już wtedy radni zapowiadali, że o przyszłość ulicy zapytają poznaniaków.

Dziś na ulicy pojawili się radni, którzy oficjalnie rozpoczęli konsultacje - W tym tygodniu rozpocznie się dystrybucja takiej oto ankiety, kierowanej do mieszkańców, właścicieli nieruchomości oraz przedsiębiorców. Jest to ankieta, w której pytamy zainteresowane osoby o to jak ta ulica miałaby zostać zagospodarowana. To są bardzo proste schematy z opisami, które mają pomóc zainteresowanym wypowiedzieć się - mówił dziś Wiśniewski. Radni chcieliby pod koniec stycznia poznać wyniki konsultacji i skierować do Zarządu Dróg Miejskich pierwsze propozycje dotyczące zagospodarowania ulicy Taczaka. Wówczas ZDM zajmie się przygotowaniem konkretnego projektu zmian.

Reklama