Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2
Reklama

Były dyrektor Poznańskiej Opery poślubił swojego partnera

red
wtorek, 15.01.2013 r.
godz. 16.15
red | wtorek, 15.01.2013 r., godz. 16.15
Były dyrektor Poznańskiej Opery poślubił swojego partnera
Jon Paul Laka, Grażyna Kulczyk, Michał Znaniecki - fot. źródło Facebook

Michał Znaniecki, dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu w latach 2009-2012, podczas uroczystości w Bilbao poślubił swojego wieloletniego partnera Johna Paula Laka.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak podał dwutygodnik Gala, ślub odbył się w Bilbao w Hiszpanii, w miejscowości w której panowie poznali się na premierze "Latającego Holendra" Wagnera. - Zakochałem się w Michale od pierwszego wejrzenia. Traktuję naszą relację bardzo prosto: kocham go, cała reszta jest nieważna" - wyznaje na łamach Gali Jon Paul Laka. Michał Znaniecki dodaje, że najważniejsza jest dla nich wolność. - "Zresztą to słowo mam wygrawerowane na obrączce. Każde nasze spotkanie jest wydarzeniem, z którego chcemy korzystać, nie tracąc ani sekundy. Ślub daje nam do tego prawo, bez poczucia tymczasowości czy ukrywanie się. To ważne." - powiedział Znaniecki w rozmowie z dwutygodnikiem.

Michał Znaniecki to jeden z najbardziej cenionych reżyserów operowych na świecie. Wystawiał sztuki na scenach we Włoszech, Francji, Irlandii i Polsce. Jest autorem ponad 100 spektakli muzycznych i dramatycznych.  Mając zaledwie 24 lata zadebiutował w mediolańskiej La Scali spektaklem opartym na muzyce Monteverdiego i jest najmłodszym w historii reżyserem debiutującym w tym najsłynniejszym włoskim teatrze operowym.

2009 roku objął fotel dyrektora Teatru Wielkiego w Poznaniu po Sławomirze Pietrasie. W lipcu 2012 roku na stanowisku placówki, Znanieckiego zastąpiła Renata Borowska-Juszczyńska.

Reklama