Reklama
Reklama

Spacer śladami poznańskich tramwajów

fot. Adrian Potrawiak

W sobotę odbyła się wycieczka poświęcona historii poznańskich tramwajów "Poznań na szynach". Wycieczkę zorganizowali przewodnicy miejscy z grupy "PoPoznaniu".

Na początek uczestnicy poznali historię MPK i zamkniętej zajezdni przy Gajowej. Później prawie pięćdziesiąt osób wsiadło do tramwaju i wyjechało na ulice Poznania. Wycieczka z przewodnikiem z klubu miłośników pojazdów szynowych była bezpłatna. W jej trakcie można było poznać dzieje najstarszych tras tramwajowych w Poznaniu. Lekcja historii poprowadzona w ciekawy sposób dla uczestników była doskonałym porównaniem komunikacji w mieście sprzed stu lat i dzisiaj.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Specjalna bimba przejechała do zajezdni na Głogowskiej a następnie przez centrum dotarła pod katedrę. Dzięki takiej trasie można było poznać ponad stuletnią tradycję komunikacji w Poznaniu. Wycieczka trwała dwie godziny a uczestnicy po zwiedzaniu miasta przekazali symboliczne kwoty na renowację starych tramwajów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Złe powietrze w Poznaniu. Wprowadzono zakaz stosowania paliw stałych
17℃
3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
39.85 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro