Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

Poznań: Allegro przeprowadza się do Pixela

KaT
piątek, 11.01.2013 r.
godz. 14.53
KaT | piątek, 11.01.2013 r., godz. 14.53
Poznań: Allegro przeprowadza się do Pixela
Pixel z lotu ptaka - zdjęcie z października 2012 - fot. Piotr Wagner

W tym tygodniu rozpoczęła się wielka przeprowadzka pracowników Grupy Allegro do nowej siedziby - pierwszego biurowca w ramach parku Pixel u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Babimojskiej. Zaczęło tu już działać m.in. przedszkole.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W 2011 roku rozpoczęły się prace nad najnowszym biurowcem przy ulicy Grunwaldzkiej. Budynek jest pierwszym obiektem ekologicznym w ramach parku biurowców Pixel. Obiekt ma łącznie 10 kondygnacji - 3 podziemne oraz 7 naziemnych. Projektanci zadbali o odpowiednie nasłonecznienie wnętrz, zastosowanie ekologicznych materiałów, ogólnodostępne zielone tarasy i ogródki na dachach. W Pixelu znalazło się również miejsce na żłobek i przedszkole. Na terenie kompleksu zaplanowano też ścieżki i parkingi rowerowe.

Od dawna było wiadomo, że pierwszy biurowiec stanie się nową siedzibą Allegro. - Przeprowadzka do Pixela rozpoczęła się w tym tygodniu i potrwa jeszcze kilkanaście dni - mówi Joanna Wagner z Grupy Allegro. - Do końca stycznia powinna się zakończyć, to dla nas bardzo duża operacja logistyczna - dodaje.

- Do nowej siedziby przeniosą się wszyscy pracownicy Grupy Allegro pracujący obecnie w różnych budynkach na terenie Poznania, razem to około 1200 osób - zdradza. Swoją siedzibę, poza serwisem aukcyjnym Allegro, będzie więc tu mieć jeszcze 10 portali wchodzących w skład grupy.

Reklama