Reklama
Reklama

Poznań: Allegro przeprowadza się do Pixela

Pixel z lotu ptaka - zdjęcie z października 2012 | fot. Piotr Wagner

W tym tygodniu rozpoczęła się wielka przeprowadzka pracowników Grupy Allegro do nowej siedziby - pierwszego biurowca w ramach parku Pixel u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Babimojskiej. Zaczęło tu już działać m.in. przedszkole.

W 2011 roku rozpoczęły się prace nad najnowszym biurowcem przy ulicy Grunwaldzkiej. Budynek jest pierwszym obiektem ekologicznym w ramach parku biurowców Pixel. Obiekt ma łącznie 10 kondygnacji - 3 podziemne oraz 7 naziemnych. Projektanci zadbali o odpowiednie nasłonecznienie wnętrz, zastosowanie ekologicznych materiałów, ogólnodostępne zielone tarasy i ogródki na dachach. W Pixelu znalazło się również miejsce na żłobek i przedszkole. Na terenie kompleksu zaplanowano też ścieżki i parkingi rowerowe.

Od dawna było wiadomo, że pierwszy biurowiec stanie się nową siedzibą Allegro. - Przeprowadzka do Pixela rozpoczęła się w tym tygodniu i potrwa jeszcze kilkanaście dni - mówi Joanna Wagner z Grupy Allegro. - Do końca stycznia powinna się zakończyć, to dla nas bardzo duża operacja logistyczna - dodaje.

- Do nowej siedziby przeniosą się wszyscy pracownicy Grupy Allegro pracujący obecnie w różnych budynkach na terenie Poznania, razem to około 1200 osób - zdradza. Swoją siedzibę, poza serwisem aukcyjnym Allegro, będzie więc tu mieć jeszcze 10 portali wchodzących w skład grupy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
34.01 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro