Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Poznaj tajemnice Sali Ziemi na MTP

tww
niedziela, 16.12.2012 r.
godz. 11.30
tww | niedziela, 16.12.2012 r., godz. 11.30
fot. MTP

Koncert światowej sławy wokalistki muzyki soul i R&B, Macy Gray, otworzył Salę Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich, która jest najnowocześniejszą salą kongresową w Polsce.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- W ostatnich latach zaczęła się nasilać częstotliwość sympozjów, konferencji czy koncertów i zdecydowaliśmy się przebudować nasze dotychczasowe Centrum Konferencyjno-Kongresowego. Przebudowa pawilonu 15 oznaczała rozbiórkę starego towarzyszącego temu pawilonowi, pawilonu 14A i podniesienie dachu w głównym budynku i zwiększenia pojemności głównej Sali, która mogła pomieścić 1 tys. osób na 2 tys. osób oraz przeróbkę dwóch poziomów dla dodatkowych 2 tys. osób na obrady panelowe. Sala może być miejscem, w którym oprócz konferencji mogą się odbywać pokazy filmowe, koncerty orkiestry kameralnej, walki bokserskie czy występy aktorów - mówi prezes MTP, Andrzej Byrt.


Sala Ziemi powstała na trzeciej, najwyższej kondygnacji Centrum Konferencyjno-Kongresowego MTP, a projekt kosztował 30 mln zł. Jest w niej blisko dwa tysiące miejsc i ma 55 metrów długości i 35 szerokości. Łączna powierzchnia to prawie 2000 metrów kwadratowych. W sali możliwe są trzy układy siedzeń - amfiteatralny, centralny i podzielony na dwie mniejsze części. Zamontowano również ekran multimedialny o powierzchni 120 metrów kwadratowych. Do połączenia wszystkich urządzeń zużyto ponad stu kilometrów kabli.

Przypomnijmy, że nowoczesny i dostosowany do potrzeb organizacji międzynarodowych kongresów nowy budynek PCC to największa inwestycja Międzynarodowych Targów Poznańskich ostatnich lat. W sumie na ponad 13000 m2 centrum mieści się 38 sal konferencyjnych o regulowanej wielkości i przestrzenie VIP.

Reklama